WES ANDERSON’IN YILDIZLARLA DOLU “ASTEROID CITY” FİLMİ GELİYOR

Wes Anderson’ın yeni filmi Asteroid City’nin vizyon tarihi belli oldu. Film, 1950’lerde geçen “Asteroid City”, “hayatın anlamı üzerine şiirsel bir meditasyon” olarak tanımlanıyor. Filmin konusu, 1950’lerin ortalarında bir Amerikan çöl kasabasında geçen Asteroid City, bir Junior Stargazer/Space Cadet kongresi sırasında, arkadaşlık ve bilimsel rekabet için ülkenin dört bir yanından öğrenci ve velileri bir araya getirmek için düzenlenen etkinlikte, dünyayı değiştiren olaylarla olağanüstü bir şekilde kesintiye uğramasıyla ortaya çıkıyor. Son filmleri arasında “Moonrise Kingdom”, “The Grand Budapest Hotel”, “Isle of Dogs” ve “The French Dispatch”in yer aldığı Anderson, hikayeyi Roman Coppola ile birlikte yazdı. Filmin yapımcılığını ise, Anderson ve uzun süredir birlikte çalıştığı Indian Paintbrush’ın kurucusu Steven Rales ve Jeremy Dawson üstleniyor.

Yıldızlar Geçidinden oluşan filmin kadrosunda, Tom Hanks, Margot Robbie, Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Ed Norton, Adrien Brody, Liev Schreiber, Hope Davis,Stephen Park, Rupert Friend, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon, Hong Chau, Willem Dafoe, Tony Revolori, Jake Ryan, Grace Edwards, Aristou Meehan, Sophia Lillis, Ethan Lee, Jeff Goldblum ve Rita Wilson gibi tanıdık isimler yer alıyor.

Wes Anderson’ın yıldızlarla dolu filmi “Asteroid City”, 16 Haziran’da sınırlı sinema gösterimi için açılacak ve bir hafta sonra 23 Haziran’da daha geniş bir gösterime girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir