VANS SKATEBOARDING, THE LIZZİE’Yİ TANITIYOR

Lizzie tarafından tasarlanan tamamen performans odaklı bu yeni model, geniş bir kaykaycı yelpazesinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Orijinal aksiyon sporları markası ve 50 yılı aşkın süredir kaykayda dünya lideri olan Vans, profesyonel kaykaycı Lizzie Armanto iş birliğiyle ortaya çıkan yeni pro-kaykay ayakkabısı modeli The Lizzie’yi gururla sunar.

Lizzie Armanto, kaykayda neyin mümkün olduğuna dair ön yargıları yıkarak dünyanın dört bir yanından bir çok kaykaycının favorisi haline geldi. Bu yüzden Vans, Lizzie adına oluşturduğu bu modeli yaratırken onun konu hakkındaki deneyimine ve alanının en iyisi olabilmek için tam olarak neye ihtiyacı olduğuna kulak verdi. Sonuç olarak ortaya çıkan The Lizzie, Vans’in bir kadın tarafından tasarlanmış ilk imza kaykay ayakkabısıdır. The Lizzie, farklı stillerde kayan bir çok kaykaycının ihtiyaçlarını karşılayacak detayları ile benzerlerinden çok farklı bir deneyim sunuyor.

Lizzie, “Sıfırdan bir ayakkabı yaratma sürecinden gerçekten keyif aldım” diye konuştu. “Basit, işlevsel, rahat ve gerçek bir ruha sahip bir ayakkabı yapma amacıyla yola çıktım ve başardıklarımızdan gurur duydum.”

Bu vizyonu hayata geçirmek için Lizzie, Vans’in İnovasyon ve Ürün Geliştirme ekipleriyle yakın bir şekilde çalıştı. Model, Lizzie’nin ayaklarının 3D taramalarından kalıplanan bir model üzerinde son halini aldı. Lizzie, ayak şekline göre şekillendirilmiş daha ince bir kesimden, kaykay tahtasına daha olmak ve daha fazla esneklik sağlaması için ince bir dış taban tasarımına kadar tamamen kendisini temsil eden bir ayakkabı istedi. Tipik kaykay ayakkabılarındaki darbe yastıklaması, Lizzie’yi tahtasının üzerinde yüzüyormuş gibi hissetmesine neden oldu, bu nedenle Vans yeni bir ayakkabı tabanı tasarladı.

The Lizzie, daha alçak profilli yan banda, yuvarlatılmış dış taban kenara, dengeli, sağlam bir his için esnek boğaza ve daha dayanıklı bir hale getirişmiş bir yapıya sahiptir. Herkese uyum sağlaması için üretilmiş model, daha geniş bir kaykaycı yelpazesi için kaykay tahtasını daha rahat hissetmeyi sağlayan EcoCush™ yastıklamaya sahiptir. Yeni 3D Kabartmalı DURACAP™ burun ve yan şerit, çabuk aşınan alanlarda daha da fazla dayanıklılık getirirken, yepyeni mikro waffle deseni ve Sick-Stick™ kauçuk maksimum kavrama sunar.

Lizzie aynı zamanda gezegenimizi korumaya da tutkulu olduğundan, imza ayakkabısı Vans VR3 Checkerboard Globe ünvanını aldı. Ayrıca modelde kullanılan ana bileşenler çok sert ayakkabı malzemeleri yönergelerini ile takip edildi ve aynı zamanda Vans’in kanvas ayakkabılarına kıyasla daha düşük karbon ayak izine sahip olacak şekilde tasarlanıp geliştirildi. VR3 yönetmeliğine uygun şekilde, The Lizzie her zaman organik pamuk, doğal kauçuk ve biyolojik bazlı köpükten üretilecek şekilde tasarlandı. The Lizzie modelinde, ilk üretilen ayakkabıdan üretilecek tüm ayakkabılara kadar tüm ürünlerde, çevresel sorumluluk açısından altın veya gümüş madalya olarak derecelendirilen Leather Working Group’dan temin edilen süeti kullanıyor.

Lizzie: “Doğaya çok bağlı hissediyorum ve ayakkabılarımın beni doğaya daha da yaklaştırabilmesi heyecan verici. En başından beri, tüm süreç boyunca mümkün olduğunca sürdürülebilir malzeme ve uygulamaları dahil etmek istediğimi biliyordum. Vans’in tasarım ekibinin bunu gerçekleştirmek için ekstra çaba sarf etmesi benim için çok şey ifade ediyor.” dedi.

The Lizzie, ayakkabı dili etiketinde Lizzie’nin imzasının baş harflerinin yanı sıra, topuk kenarlarının iç tarafında yalnızca yukarı kaldırıldığında görülebilen adı ve soyadı da dahil olmak üzere minimal ayrıntılarla tamamlandı. Ayakkabının iç astarına elle çizilmiş parlak floral desenler ise ilhamını Lizzie’nin bitkilere olan sevgisinden alıyor.

The Lizzie’ye ek olarak, Vans x Lizzie Armanto koleksiyonu, Lizzie ile iş birliği ile tasarlanmış, Lizzie Armanto yelek ve Armanto kaykay chinos in burro, siyah örgü bir tank top ve kavun renkli kısa kollu mini tişört, bir şapka, beyaz ekip çorapları ve burro bel çantası gibi iş kıyafetlerinden ilham alan bir giysi ve aksesuar koleksiyonundan oluşuyor. Parçalar, imza ayakkabıdakilere benzer şekilde, narenciye ve botanik çizimlere sahiptir.

Lizzie Armanto, yaratıcı ifadenin gerçek ruhunu çeşitli formlarda somutlaştırıyor. TransWorld SKATEboarding’in dergi kapağında yer alan ilk kadın, Thrasher’ın kapağında yer alan ilk kadınlardan biri, Tony Hawk’s Loop’u ilk tamamlayan ve Tokyo 2021 Olimpiyatlarında yarışan yetenekli ekibin bir parçası olan Lizzie Armanto bir öncü ve rol modelidir.

Her gün kendini bir adım ileriye taşımaya devam eden Vans ve Lizzie, yeni nesil kaykaycılar için yepyeni parçalar sunmaktan gurur duyuyor. The Lizzie ve Vans x Lizzie Armanto Koleksiyonu, 10 Mart 2022’den itibaren Vans mağazalarında ve vans.com.tr’de satışa sunulacak.  The Lizzie ve Vans x Lizzie Armanto Koleksiyonu hakkında daha detaylı bilgi almak için vans.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir