TRIBECA FİLM FESTİVALİ 20. YILDÖNÜMÜ İÇİN, YÜZ YÜZE GÖSTERİMLERLE GERİ DÖNÜYOR

Tribeca Enterprises | LinkedIn

Tribeca Film Festivali, bu yıl 9-20 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin kurucu ortaklarından Robert De Niro ve Jane Rosenthal, Pazartesi günü yaptığı açıklamada; uzun yıllardır devam eden etkinliğin, bu yaz film yapımcıları, sanatçılar ve izleyicilerin Tribeca’nın 20. yıldönümü için şehir genelinde açık hava gösterimleri, canlı etkinlikler ile yüz yüze bir etkinlik olarak geri döneceğini duyurdu. 

Festival ile ilgili Tribeca Enterprises ve Tribeca Festivali’nin kurucu ortağı ve CEO’su Jane Rosenthal şunları söyledi: “Tribeca, gezegendeki en dirençli ve yetenekli hikaye anlatıcılarından oluşan bir topluluk,” ve “20 yıl içinde, içerik oluşturucular ve iş ortakları topluluğumuz bir aile haline geldi. Bu yaz Tribeca, New York City’deki mahallelerde canlı eğlencenin merkezi haline gelirken yeniden bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz. “

Aynı zamanda festivalin kurucu ortaklarından Robert De Niro yaptığı açıklamada, “New York, COVID-19’un gölgesinden yeniden doğarken,  festivalin 20. yıl dönümü için insanları tekrar bir araya getirmek en doğrusu gibi görünüyor” dedi.

Pandeminin ardından, dünyanın dört bir yanındaki büyük film festivalleri 2020 etkinliklerini erteledi veya iptal etti. Tribeca, geçtiğimiz yıl listesinin bir bölümünü çevrimiçi olarak yayınlayarak salgına adapte olabilmişti. 

Bu yıl festivalin 20. yıldönümü, Tribeca’ya adını veren küçük Manhattan şeridinden daha fazlasına açılacak. Brookfield Place New York, Pier 57 Rooftop, The Battery, Hudson Yards ve Brooklyn’deki MetroTech Commons dahil olmak üzere New York’un beş ilçesinde yapılacağını belirtiyor. Bu şehirlere ek olarak Tribeca, 40 metrelik son teknoloji LED sinemaları kullanarak Bronx ve Queens de dahil olmak üzere New York’un tüm ilçelerinde topluluk gösterimlerine ev sahipliği yapacak. 

Festival, kapanış gecesi şenliklerinin bir parçası olarak Juneteenth tatilini anma töreniyle sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir