SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİ DURAK: VACİLANDO

Adını gezginden alan; yolculuğun, yolculuk anındaki keyfin, varılan noktadan daha önemli olduğunu düşünen bir mekan. Vacilando’nun 2014 yılında Arnavutköy’de başlayan yolculuğu şimdi Beyoğlu Dibek Sokak’ta, yeni hedeflerle, taptaze tatlarla bizleri bekliyor!

Peki ya bizi içeride neler karşılıyor? Fırından yeni çıkmış, kokusu dükkânı sarmış, yumuşacık kekler, çeşit çeşit galetteler, çeşitli turtalar ve tatlının olmazsa olmazı cookieler! Tabii tüm bu lezzetlerin ortak özellikleri var. “Bir galette ve bir kekin ortak ne özelliği olabilir?” demeyin. Sıfır atık hedefiyle, adil ticaretten yana duruşuyla, sürdürülebilir gıdaya ulaşmamızı, yolculuğundaki yeni hedefler haline getiren Vacilando, tüm ürünlerinin hayvan dostu olduğunu da bilmemizi istiyor.

Ürünlerin yanı sıra, sunum esnasında kullanılan çatal bıçak ve sunum tabaklarının hepsi geri dönüştürebilir materyallerden yapılma. Bu yolculukta, “Sürdürülebilir bir dünya için neler yapmalı?”yı birlikte öğrenmek ve teşvik etmenin yanında hepimizi insan, hayvan ve doğa dostu olmaya çağırıyor.

Kapılarını pandemi sebebiyle sessiz sedasız açsa da, Beyoğlu semtindeyseniz sokakların arasından bu taze kokuyu almamanız imkânsız! Sabah saatlerinde kruvasan, günün her vakti taze kek, galette ve turta kokuları… Adres belli, koku Vacilando’dan geliyor.

Atık üretimini azaltmak için her gün farklı ve sayılı çeşit çıkaran Vacilando bizi muzlu vegan keki, çikolatalı vegan turtası, yeni tarifi vegan galette’i ve portakallı limonlu unsuz kekiyle karşıladı. Hepsi birbirinden lezzetli bu seçeneklerde favorin var mı diye sorarsanız, bir vegan olarak vegan seçeneklerin hepsinin birbirinden leziz olduğunu gönül rahatlığıyla dile getirebilirken, navegan onayıyla portakallı limonlu kekin de lezzetinden şüphe etmemeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Tazelik kokan tatlılarının yanı sıra patili dostlarımızı da düşünen Vacilando’da gözünüze Timoti bisküvileri de çarpabilir. Adını iki kere sokağa atılmış köpek dostumuzdan alan bu bisküviler hayır maalesef bizler için değil. Siz nasıl yani demeden biz söyleyelim; ister kendi dostunuza alın ister başka dostlarınıza ister askıya bağış bırakın geliri tamamen ihtiyaç sahibi patili dostlarımıza.

“Vacilando’nun ön kapısında da arka tarafında da her zaman mama kabı olsa da biliyorum ki bu şehirde her zaman aç dostlarımız olacak.” Diyen bu hayvan sever dükkâna uğradığınızda sıcak kekinizin yanına bir Timoti almayı da unutmayın. Birlikte öğrenmeyi, öğrenirken büyümeyi, paylaşmayı ve dünyaya iyi bakmayı hedefleyen Vacilando’nun sıcacık atmosferinde keyifle ve güvenle tatlılar yemeniz dileğiyle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir