SNEAKER PROGRAMLARI

Zamanımızın büyük çoğunluğunu bir şeyler izleyerek geçiriyoruz. Gerek dizi gerek film, Netflix-YouTube arasında gidip gelmekten zamanın nasıl geçtiğini farkına varmıyoruz bile.  Son dönemlerde evde oturmaktan izlediğiniz bütün dizilerin bitmesi ve izleyecek yeni şeyler aramanızın üzerine, öneri sayfamızda sneaker odaklı Netflix, YouTube içeriklerini ve Spotify podcastlerini inceledik. Hem eğlenceli hem öğretici, mutlaka göz atmanız gereken ve izledikçe bağımlısı olacağınız türden şovlar olacağına eminiz.

FULL SIZE RUN

Öncelikle favori şovumdan başlamak isterim. Complex Media çalışanı Matthew Welty, Brendan Dunne ve rap artisti Trinidad James’in ev sahipliği yaptığı, her hafta farklı konukları davet ederek sneaker sohbetleri gerçekleştirdikleri bir YouTube programı. Bu sohbetler diğer şovlardan biraz farklı, program sahipleri birbirleriyle sürekli dalga geçiyor. Tüm programları izlediyseniz bazı şakaların devamlılığını koruduğunu görüyorsunuz. Mesela Matthew’un popüler sorusu “Have you ever resold sneakers?” her bölümde bir konuğa sneakerlarını resell markette satıp satmadığını soruyor. Bunu yaparken de suratına bir dedektif efekti yerleştiriyorlar. Koronavirüs sebebiyle yeni bölümleri webcam ile yapıyorlar, bu da ne kadar samimi bir şov olduğunu kanıtlar nitelikte. Konuklardan bazıları; Sheck Wes, Fat Joe, Yeezy Busta, The Show Surgeon, Lil Yachty, Allen Iverson..

Full Size Run Show’un her perşembe çıkan yeni bölümlerini “Sole Collector” YouTube sayfasından izleyebilirsiniz.

SNEAKER SHOPPING

Billie Eilish, Lil Wayne, Pop Smoke, Bella Hadid, Jimmy Fallon, Will Smith ve daha fazlası! Ünlülerin sneaker alışveri yaptığı bu program ise Joe La Puma ev sahipliğinde. Önce sneakerlar hakkında sohbet ediyorlar, sonra programa katılan ünlülerin mağazadan neler aldığını izliyoruz. Bölümlerin çoğu New York’taki Stadium Goods ve Flight Club mağazalarında çekiliyor, katılımcıların isteği üzerine bu mekanlar değişebiliyor. Full Size Run’ın aksine daha ciddi bir program olsa da eğlenceli ve oldukça öğretici bir program olduğu kesin. Ayrıca Full Size Run ekibinin Sneaker Shopping ile birlikte yaptığı programı da muhakkak izlemenizi öneririm.

Her Pazartesi “Complex” YouTube sayfasında yeni bölümlerini izleyebilirsiniz.

COMPLEX SNEAKER PODCAST

Complex Media, her alanda karşımıza çıkmaya devam ediyor. YouTube şovlarının yanı sıra Spotify’da devam etmekte olan bir Podcast serisi var. “Sneaker Shopping” programına ev sahipliği yapan Joe La Puma ve yine “Full Size Run” programının ev sahipleri Matthew Welty ve Brendan Dunne tarafından yönetilen Sneaker Podcast’e her hafta başka bir konuk geliyor. Şu anda Yeezy ekibinde yer alan, ikonik Reebok Instapump Fury’nin tasarımcısı Steven Smith’den, Kith’in sahibi Ronnie Fieg’a kadar sneaker piyasasında adından başarıyla bahsedilen bir çok isim programın konuğu oldu. Her Cuma yüklenen yeni bölümleri Spotify’daki “Complex Sneaker Podcast” sayfasından dinleyebilirsiniz.

SOLE ORIGINS

İçerikleri yine Complex Media tarafından üretilen bir YouTube programı olan Sole Origins, sneaker tarihine dikkat çeken ve her bölümü yirmi dakikadan oluşan mini bir sneaker belgeseli serisi. Her bölüm başka konular ve konularla bağlantılı başka konuklara değinen bu mini belgesel, Michael Jordan’ın sneaker sektörünü nasıl değiştirdiğinden, skateboard kültürünün yine sneaker sektörüne etkilerine kadar birbirinden ayrı ancak bir o kadar da bağlantılı bir çok konuya değiniyor. “Complex” YouTube sayfasından “Sole Originis” başlığı altında birçok içeriğe ulaşabilirsiniz.

SNEAKERHEADZ

Netflix’ten izleyebileceğiniz bir sneaker belgeseli olan “Sneakerheadz”, sneaker severlerin tarihine dikkat çekiyor. Geceleri mağaza önlerinde kamp kurmanın saçma olduğunu düşünüyorsanız bu programı izleyin ve onların tarafından nasıl göründüğüne bir göz atın. Sneaker toplayıcılarından, sneaker yüzünden işlenen suçlara kadar ayrıntılı ve içinde bir çok konuyu barındıran bir belgesel. İzlediğiniz bazı şeylere şok olacağınıza ve bahsetmekten kendinizi alamayacağınıza eminiz, zira bizde öyle bir etki bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir