NİSAN AYINDA ÇIKMASI BEKLENEN SNEAKER MODELLERİ

Rhuigi x PUMA Suede “B-Boy” (1 Nisan) 

En son 2022 yılının sonunda birlikte gördüğümüz Rhuigi ve PUMA ikilisi, 1980 breakdance döneminden esinlendiği Suede modelini gözler önüne sürüyor. Toz pembe süet yapısına ek olarak dil kısmında PUMA ve Rhuigi logoları yer alıyor. Topuk kısmında ise altın renkte “19” ve “91” sayıları yer alıyor. 

Marimekko x adidas Superstar (1 Nisan) 

Yıllar boyu birbirinden farklı markayla iş birliği yapan adidas, ikonik silueti Superstar’ı da dahil etmeyi es geçmiyor. Sade beyaz bir yapıya sahip ayakkabının 3 çizgisine ve topuk kısmına eklenen doku, Finlandiya markası Marimekko’nun imzasını taşıyor. 

Comme des Garçons Homme Plus x Nike Terminator (2 Nisan) 

Daha önce Nike Air Carnivore ve Foamposite One siluetleri için iş birliği yapan Comme des Garçons ve Nike ikilisi, bu sefer 1985 çıkışlı siluet olan Nike Terminator’a imzasını atıyor. Kırmızı, siyah ve lacivert olmak üzere 3 farklı renkte çıkacak olan ayakkabıların sol tekinin arka kısmında Comme des Garçons’un CDG imzası yer alıyor. 

Nike Dunk Mid “Coconut Milk Plum Orange” (4 Nisan) 

2000’li yıllarda sık sık gördüğümüz Nike Dunk Mid, bu ay ile birlikte tekrar göz önüne çıkmaya hazırlanıyor. Farklı renkler ve tonlardan oluşan ayakkabı modeli, turuncu Swoosh’u ile göze çarpıyor ve raflarda yerini almaya hazırlanıyor. 

Air Jordan 5 Low GS “Crafted for Her” (4 Nisan) 

Jordan Brand’in yaza hazırlanırken hazırladığı modeller birer birer karşımıza çıkmaya devam ediyor. Beyaz yoğunluklu olan Colorway, pembe tonlarındaki detaylarla birlikte GS numaraları ile raflarda yerini alıyor. 

Nike Dunk Low “ATL” (4 Nisan) 

Geçtiğimiz dönemde Houston ve NOLA için Colorway’ler hazırlayan Nike, bu sefer Atlanta için bir model hazırlıyor. Kırmızının farklı tonlarının kullanıldığı modelin genelinde süet bir yapı hâkim oluyor. Topuk kısmında ise ATL logosu yer alıyor. 

Air Jordan 2 Low Craft “Atmosphere” (8 Nisan) 

Jordan Brand’in duyurduğu bir başka model ise, son zamanlarda sık sık raflarda yerini alan Air Jordan 2 Low silueti için oluyor. Daha önce Air Jordan 4 ve Air Jordan 5 siluetlerinde gördüğümüz Craft modeli, bu sefer Air Jordan 2 ile birlikte geliyor. Pembe ve turuncu renklerinden oluşan ayakkabı ayın ilk haftasında Jordan severlerin beğenisine sunuluyor. 

PHANTACi x PUMA Suede (8 Nisan) 

Geçtiğimiz yıl Reebok ile bir iş birliğine imza atan Tayvan markası PHANTACi, bu sefer güçlerini PUMA ile birleştiriyor ve bir Suede modeli hazırlıyor. Klasik Suede siluetine bağcıkların yanında bir fermuar eklenen ayakkabının dilindeki marka logoları da tıpkı fermuar gibi bronz renginde yer alıyor.  

Air Jordan 1 High OG “Skyline” (8 Nisan) 

Jordan Brand’in OG Air Jordan reklam çekimlerinden ilham alan “Skyline” Colorway’i, geçtiğimiz aylarda ertelendikten sonra bir kez daha çıkmaya hazırlanıyor. Lila ve turuncu renkleri arasında geçiş sağlayan renkler, her iki ayakkabıda da farklı şekilde yer alıyor. 

MSCHF BWD (11 Nisan) 

Sneaker dünyasının en farklı markası olan MSCHF bir kez daha bizleri şaşırtmayı başarıyor. Brooklyn markası bize bu sefer burun kısmından giyilebilen ters bir ayakkabı sunuyor. Farklı mataryel ve desenlerden oluşan ayakkabının en göze çarpan kısmı kuşkusuz olmayan burun kısmı. Aynı zamanda topuk kısmı da açık olan ayakkabı, satın alanlara farklı tarzlar yaratma imkanı sunuyor. 

Nike Dunk Mid “Panda” (11 Nisan) 

Son yılların en çok görülen modeli olan Siyah-Beyaz renklerindeki Dunk modeli, bu sefer Nike’ın tekrar göz önüne çıkarmayı hedeflediği Dunk Mid siluetiyle geliyor.  

Air Jordan 1 High OG “Lucky Green” (15 Nisan) 

Daha önce 2009 yılında “Defining Moment Pack” olarak karşımıza çıkan bu renkler, küçük değişiklikler ile tekrar bekleyenleriyle buluşuyor. Michael Jordan’ın 1986 NBA Playoff’larındaki 63 sayılık maçından ilham alan ayakkabıda, “Black Toe” Colorway’indeki kırmızının yerini Celtics yeşili alıyor.  

Air Jordan 1 High OG WMNS “Washed Pink” (22 Nisan) 

Jordan Brand’in WMNS olarak çıkaracağı bir başka Colorway olan Washed Pink, geçtiğimiz aylarda raflarda yerini alan Air Jordan 1 High “Denim” ile aynı renk kalıbına sahipken bu sefer soluk pembe rengi ile karşımıza çıkıyor. 

Travis Scott x Air Jordan 1 Low OG “Olive” (26 Nisan) 

Son yılların en ses getiren birlikteliklerinden biri olan Travis Scott-Nike ikilisi, bir kez daha Air Jordan 1 Low siluetine imzasını atıyor. İlk olarak 2022 yaz’ında gördüğümüz Colorway siyah, beyaz ve zeytin renkleri ve ikonik ters Swoosh’u ile bekleyenleri ile buluşuyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir