NIKE, RTFKT’Yİ SATIN ALDIĞINI DUYURDU

NIKE, Inc. kültürü ve oyunu birleştiren yeni nesil koleksiyon ürünleri sunmak için en son yeniliklerden yararlanan lider bir marka olan RTFKT’yi satın aldığını duyurdu. NIKE, Inc.’in Başkanı ve CEO’su John Donahoe, yaptığı açıklamada, “Bu satın alma, Nike’ın dijital dönüşümünü hızlandıran ve sporculara ve yaratıcılara spor, yaratıcılık, oyun ve kültürün kesişim noktasında hizmet vermemize olanak tanıyan bir başka adımdır. Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz. Planımız, RTFKT markasına yatırım yapmak, yenilikçi ve yaratıcı topluluklarına hizmet etmek ve bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.” diyor.

2020 yılında Benoit Pagotto, Chris Le ve Steven Vasilev tarafından kurulan RTFKT, geniş yaratıcı topluluklarına hizmet etmek için fiziksel ve dijital değerin sınırlarını yeniden tanımlayan öncü ve yenilikçi bir markadır. Bu özel ekip, benzersiz bir sanal ürün ve deneyim yaratmak için en son oyun motorlarından, NFT’lerden, blok zinciri kimlik doğrulamasından ve artırılmış gerçeklikten yararlanır. 

RTFKT’nin kurucularından biri olan Benoit Pagotto, “Bu, RTFKT markasını oluşturmak için eşsiz bir fırsat ve sevdiğimiz toplulukları oluşturmak için Nike’ın temel gücünden ve uzmanlığından yararlanmaktan heyecan duyuyoruz” diyor ve şöyle ekliyor; “Nike, inovasyon, yaratıcılık ve topluluk için hepimizin sahip olduğu derin tutkuyu paylaşan dünyadaki tek marka ve meta evrende tamamen şekillendirilmiş markamızı büyütmekten heyecan duyuyoruz.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir