LES BENJAMİNS X MAVİ KOLEKSİYONU MAVİ’NİN OTUZ YILLIK DENİM ARŞİVİNDEN İLHAM ALIYOR

Türkiye’nin lider jean ve lifestyle markası Mavi ile lüks sokak giyim markası Les Benjamins, SS21 özel koleksiyonu için bir araya geldi. Bu iş birliği için, Mavi’nin otuz yıllık eşsiz denim arşivinde keşfe çıkan Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, kendi tasarım dilini oluşturan kentsel çizgi ve halı desenlerini Mavi’nin jean uzmanlığıyla zenginleştiriyor. Les Benjamins X Mavi koleksiyonu, 90’lardan günümüze sokak kültürünün grafik diliyle tasarlanan özel bir logoda buluşuyor. 

Les Benjamins X Mavi koleksiyonunun her bir parçası sürdürülebilir malzemelerle geliştirildi

Kadın ve erkekler içinayrı tasarlanan yaklaşık 50 parçalık koleksiyondaki denim ve non denim ürünlerin tamamı organik, geri dönüştürülmüş ve doğa dostu malzemelerle sunuluyor.  Jean’in işlevselliği, güncelliği ve her dönem gençlikle birleşen değerleri sürdürülebilir malzemelerlegüçleniyor. Les Benjamins’in kendine has desenleri, lazer teknolojisiyle denim pantolon, ceket, büstiyer ve elbiselerde yaşatılıyor. 

Les Benjamins’in yaratıcısı Bünyamin Aydın koleksiyonu şöyle anlatıyor

 “Les Benjamins X Mavi, kentsel teknoloji duyarlılığını ve sürdürülebilirliği koleksiyonun yol göstericisi olarak konumlayarak, şehirdeki mimari ögelerin çağdaş iş kıyafetleri ve günlük yaşamı nasıl etkilediğini keşfe çıkıyor. Hareket özgürlüğünün ön plana çıkması ve her türlü fiziksel kısıtlamanın kalkmasıyla öze dönülüyor. Jean, ceket, kapüşonlu sweatshirt, tişört ve şort gibi temel parçaların dinamizmi; gece mavisi, gök mavisi, şeker pembesi, gri ve kırık beyazdan oluşan renk paletiyle buluşuyor. Denimlerin yanı sıra pamuklu ve jarse kumaşların öne çıktığı koleksiyonun tasarım ruhu; kalem cepleri, kontrastlı dikişler, metal perçinler gibi fonksiyonel ürün detaylarıyla zenginleşiyor.”

Belirgin kent çizgileriyle blue jean kültürünün birleşmesinden doğan sportif ve şehirli Les Benjamins X Mavi ruhu, iş birliğine özel bir video’yla yaşatılıyor.

Les Benjamins X Mavi koleksiyonuna ve detaylı bilgiye seçili Mavi mağazalarından, mavi.com’dan ve Les Benjamins Nişantaşı ve Akasya mağazalarından ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir