LES BENJAMINS X ENGY MAHDY DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL İŞ BİRLİĞİ

LES BENJAMINS, Dünya Kadınlar Günü’nün güçlendirici ruhunu onurlandırarak, yerel kadınları ön plana çıkaran özel LES BENJAMINS x Engy Mahdy kapsül koleksiyonunu tanıtıyor.

Les Benjamins Kadın Koleksiyonu Baş Tasarımcısı Lamia Al Otaishan Aydın ve Dubai merkezli Mısırlı sanatçı Engy Mahdy imzasıyla, sınırlı sayıda üretilen 8 parçalık kapsül koleksiyon, Engy’nin yaratıcılığı ile Lamia’nın kendine özgü estetiğini birleştirerek çağdaş kadının çok yönlü yaşam tarzını yansıtan sokak giyiminden ilham alıyor.

Engy Mahdy, kapsül koleksiyonunun çıkış noktasını şu sözlerle anlatıyor: “Bu koleksiyonun amacı feminen ama aynı zamanda açık sözlü, iddialı ve yıkıcı olan modern kadını temsil etmektir. Koleksiyon, belirgin bir şekilde kadınsı olan unsurları punk referanslarla birleştiriyor.”

Modaya ve tasarıma duyarlı yaklaşımıyla tanınan Engy, insan formunun ve hareketlerinin bilincinde olan sürdürülebilir koleksiyonlar geliştirmesiyle tanınıyor. Çok yönlü tasarımcı, Les Benjamins ile hazırladığı bu kapsül koleksiyon için punk ideolojisinden yola çıkarak küçük siyah elbiseler, dar tişörtler, elle çizilmiş ekose desenli gömlekler ve üstler, özel dikim kapüşonlular ve uzun etekler gibi özgünlük ve bireysellik duygusunu güçlendiren yeni bir bakış açısı sunuyor.

Engy, sözlerine koleksiyonda ön plana çıkan çağdaş punk estetiğinin önemine değinerek devam ediyor: “Punk felsefe olarak cesarete, kendini ifade etmeye ve özgünlüğe yönelik derin bir tutkuya değer verir. Kadınlar bir çok katmana sahip şekilde yaratılmıştır, bu nedenle kendimizi her zaman aynı şekilde ifade etmemizi beklemek manasızdır. Bu koleksiyon tam da bu amaçla tasarlandı; kim olursanız olun, kendiniz olun. O gün nasıl hissediyorsanız, kendinizi öyle ifade edin.”

2017’de kadın koleksiyonun baş tasarımcısı olmasından bugüne, markanın küresel platformu ve Les Benjamins’teki konumunu Arap dünyasındaki yeni nesil kadın yaratıcıların seslerini duyurmak için kullanarak büyük takdir toplayan Riyad doğumlu tasarımcı Lamia Al Otaishan Aydin, “ Les Benjamins’te yer almanın en sevdiğim yönlerinden biri, bana bölgedeki yerel kadın yaratıcılarla çalışma olanağı sunması.” dedi. “Kadınlar, kendilerini tam olarak ifade etme fırsatına sahip olduklarında, beklenenin ötesine geçen eserler üretiyorlar. Her bir işbirlikçikinin özgün katkılarının eserlerde nasıl çeşitli şekillerde kendini gösterdiğini ve tasarlanan her parçada zarif bir şekilde ifade edildiğini ilk elden görme fırsatı yakalıyoruz.”

Les Benjamins x ENGY kapsül koleksiyonu www.lesbenjamins.com ve Les Benjamins Nişantaşı, Akasya AVM, Bağdat Caddesi mağazalarında satışta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir