LES BENJAMINS RESORT 2023 KOLEKSİYONU GARDENS OF ANATOLIA

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası LES BENJAMINS, tasarımlarında Anadolu’nun bahçelerinden ve yazın hedonizminden ilham aldığı capcanlı renklerden oluşan Resort 2023 ‘Gardens of Anatolia’ koleksiyonunu sunuyor.

Les Benjamins yeni Resort 2023 Gardens of Anatolia koleksiyonu için markanın kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, Anadolu’nun yemyeşil, güneşli bahçelerinden ve zengin halıcılık mirasından ilham alıyor.

Cesur renkler, canlı baskılar, jakarlı kumaşların kullanılarak renkli aynı zamanda dokulu bir estetik yarattığı kadın giyim, erkek giyim, mayo ve aksesuarları kapsayan yeni koleksiyonda doğal tonlar iç içe geçiyor.Gardens of Anatolia koleksiyonunda göze çarpan renkler arasında Anadolu’nun gökyüzünden esinlenen mavi, sonsuz güneş ışığını temsil eden sarı, yeşilliklerle kaplı manzarayı temsil eden yeşil ve bölgenin dünyaca ünlü gün batımını temsil eden pembe yer alıyor.

Koleksiyonun etkileyici ve doğadan ilham alan tonlarının yanı sıra, Anadolu’nun bahçelerinden ve çiçeklerinden esinlenen grafikler ve yine bölgenin halı ustaları tarafından işlenen karmaşık desenler de yer alıyor. Bünyamin Aydın yeni koleksiyonda esinlendiği halı desenleri hakkında “Her kilim dokuyucusu, kilim veya halının içinde bir bahçeyi yeniden yaratır. Bu bahçeler birinin evinin güzelliğini temsil eder ve kilimler bahçeyi ebedi kılar.” yorumunu yapıyor.

Les Benjamins Resort 2023 kadın koleksiyonu, gece kıyafetlerinden, takımlara, dar pantolonlardan mayo ve plaj aksesuarlarına kadar uzanan büyüleyici ve cesur parçalar ‘Sıcacık Yaz’ temasını yansıtıyor. Ana parçalar arasında gök mavisi veya siyah renklerde sunulan uzun kollu saten mini saten elbise, Anadolu’nun imza renkleri ve cesur grafikleriyle bezenmiş sarong’lar, baskılı mini şal etekler ve kimonoların yanı sıra, file crop üstler ve pantolon takımları da son derece iddialı görünümler sunuyor. Mayolarda ise daha klasik bir görünüm için renkli grafikli veya blok renkler, derin sırt dekolteleri ön plana çıkıyor.

Les Benjamins’in DNA’sını yansıtan sokak giyimi kültürü Resort 2023 erkek koleksiyonunun temelini oluşturuyor. Kilit parçalar arasında siyah ve mavi gibi klasik tonlarda şort ve gömleklerin yanı sıra yaz sezonu için mükemmel ruhlu yaz baskıları, şortlar, tişörtler ve düğmeli kısa kollu gömlekler yer alıyor.  90’ların grunge ruhunu yansıtan tasarımlarda, hem over-size hem de kırpılmış file yelekler ön plana çıkıyor. Yeni erkek mayo koleksiyonunda klasik siyah, mavi, pastel pembe ve sarı renklerinde daha kısa stillerin yanı sıra daha uzun ve kesik şortlar da yer alıyor.

Koleksiyonun unisex tasarımları koyu sarı ve soft pembe detaylara sahip hasır ve rattan Francy çanta, bucket hat, göz alıcı mini Lului metalik çanta yazın vazgeçilmez aksesuarları olmaya aday.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir