İKONİK HIP-HOP FOTOĞRAFLARININ YARATICISI: CHI MODU

Notorious B.I.G, Tupac, Snoop Dogg, Mobb Deep gibi isimlerin ve daha bir çok ikonik Hip-Hop sanatçısının fotoğrafçısı Chi Modu, 55 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Chi’nin ölüm haberi cumartesi günü kendi instagram hesabından şu mesajla paylaşıldı: “Kalplerimiz kırık… Savaşa devam ediyoruz, Aile şu anda gizlilik istiyor.” Henüz ayrıntıları bilinmeyen ölümün haberini veren instagram postunda ise Chi Modu’nun imzası ile doğum yılı ve ölüm yılı yazıyor.

Nijerya’da doğan ve New Jersey’de büyüyen fotoğrafçı, 1989 yılında ekonomi bölümünden mezun olmuştu. Ardından yaptığı çalışmalar ile fotoğraf muhabirliği ve belgesel fotoğrafçılığı sertifikası almıştı.Modu, iş hayatına Harlem’deki New York Amsterdam gazetesinde başladı, ardından The Source dergisinin fotoğraf yönetmeni oldu ve 30’dan fazla kapak fotoğrafı çekimi yaptı. En ikonik kapak fotoğraflarında ise Biggie, Snoop Dogg, LL Cool J, Marry J. Blige ve 2Pac gibi isimler vardı.

Chi Modu, 2016 yılında yayınladığı Uncategorized adlı fotoğraf kitabında, daha önce hiç görülmemiş 2Pac fotoğrafları bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir