İKLİM KRİZİNE DİKKAT ÇEKEN DÜNYA SAATİ ETKİNLİĞİ

Dünya Saati etkinliği ile 20.30’dan 21.30’a kadar hiçbir elektronik aletin kullanılmaması ile iklim krizine dikkat çekilecek.

“Dünya Saati” sırasında yapılabilecek 7 etkinlik.

  • Meditasyon

Karanlık ve mum ışığının enerjisi ile 10 dakikalık bir meditasyon hem ruhunuza hem de doğaya iyi gelecek.

Meditasyon önerisi: Goodful – Meditation Series, bu seride negatif ruh halleri, uyku ve güne başlamak için videolar bulunuyor. Bir kere denedikten sonra günlük rutininize ekleyeceğinize inanıyoruz!

  • Kokteyl ve Peynir Tabağı

1 Saat sürecek bu global etkinliği partnerinizle veya kendinizle başbaşa bir romantik randevuya çevirebilirsiniz. Havalar soğukluğunu korurken içinizi ısıtacak sıcak şarap tarifimizi burada!

1 şişe Kırmızı Şarap

1 adet elma (kabukları ile!!)

2 adet çubuk tarçın

10-15 diş karanfil

100 gram şeker (biraz daha tatlı olsun şarabım derseniz şeker miktarını arttırabilirsiniz)

2 adet portakal (birinin suyu)

4 adet istediğiniz kuru meyve

-Portakal suyu, şarap ve şekeri tencereye alıp kısık ateşte ısıtın. Daha sonra tüm malzemeleri tencerenin içine alın ve 15 dakika kaynayana kadar ısıtın. Bardağınızı süslemek ise size kaldı, zevkinize göre sunumunuzu yapın ve sıcak şarabınızı afiyetle tüketin.

  • Kitap

Klişe ama aslında gün içindeki yoğunluktan vaktini çok bulamadığımız o aktivite. Yazın plaj fotoğraflarımızın, kışın da kahve ve mum yanı aesthetic fotoğraflarımızı süsleyen kitabımızı bu sefer 1 saatlik global etkinlikte mum ışığında okuyalım. Yanında sıcak bir americanoyu unutmayın.

Benim önerim, Aşk Dersleri – Alain de Botton.

  • Kutu Oyunları

Kalabalık bir evdeysek eğer kutu oyunlarından daha iyi bir eğlence düşünemezdik. Arkadaşlık ilişkilerini bitiren Monopoly’den, bir süre sonra “ya böyle bir kelime var ama” oyunbozanlığına sebep veren Scrabble’a çeşitli kutu oyunları 1 saatlik ışıkları kapatma etkinliğinde hepimizi eğlendirecektir.

  • Korku Filmi

Etkinliğin amacı aslında hiçbir elektronik eşyayı kullanmamak olsa da karanlıkta korku filmi izlemenin ayrı bir heyecanı var (diyorlar, ben asla izlemem ehe).

  • Günlük Yazmak

İlkokuldan beri günlük yazan okuyucularımız bu seçeneği çoktan havada kaptı, ama eğer hayatında en fazla 3 gün günlük tutmuş okuyucularımız varsa bu öneri size. 22 yaşımda ilk kez günlük tutmaya başladım ve çok iyi gittiğimi söyleyemesem de ayda 2-3 defa yazmanın bana iyi geldiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Siz de kaç yaşında olursanız olun bu cumartesi mum ışığında duygularınızı, korkularınızı ve hayallerinizi kağıda dökün.

  • Koşu

Hazır hiçbir elektronik aleti kullanmayacağız demişken, sokağa çıkma yasağına da yarım saat varken en sevdiğiniz koşu ayakkabılarınızı giyip mahallenizde hızlı bir jogging yapmanın tam sırası! 21.00’de evde olmayı unutmayın ama:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir