‘GAME OF THRONES’ ÖNCESİNİ KONU ALAN ‘HOUSE OF DRAGON’ DİZİSİ GELİYOR

HBO, Game of Thrones’dan öncesini konu alacak olan ‘House of Dragon’ dizisinin okuma provasından bir görüntüyü ‘House of Dragon’ resmi Twitter hesabından yayınladı. Dizinin 2022’de yayınlanması bekleniyor. 

‘Game of Thrones’ resmi Twitter hesabından ‘Ejderhalar Geliyor, prodüksiyon 2021’de başlıyor ‘diyerek paylaştı.

‘House of Dragon’ dizisi, Game of Thrones’daki olaylardan 300 yıl öncesini ve George R. R. Martin’in Fire & Blood kitabından yola çıkarak Targaryen Hanesi’nin hikayesini konu alacak. 

‘House of Dragon’ dizisinin başrollerinde, Olivia Cooke, Paddy Considine, Emma D’Arcy, Matt Smith ve Fabien Frankel, Rhys Ifans, Eve Best, Steve Toussaint ve Sonoya Mizuno yer alıyor.

Kral Viserys Targaryen rolünde Paddy Considine’i, Alicent Hightower rolünde Olivia Cooke’u, Prenses Rhaenyra Targaryen rolünde Emma D’Arcy’i, Prens Daemon Targaryen rolünde Matt Smith’i, Prenses Rhaenys Velaryonrolünde Eve Best’i, Lord Corlys Velaryon rolünde Steve Toussaint’ı, Otto Hightower rolünde Rhys Ifans’ı, Mysaria rolünde Sonoya Mizuno’yu ve Ser Criston Cole rolünde de Fabien Frankel’i göreceğiz.

Aynı zamanda, kitabın yazarı Martin ve dizinin senaristliğini yapan Ryan Condal tarafından oluşturulan House of Dragon dizisi 10 bölümden oluşacak. Ryan Condal aynı zamanda, Game of Thrones’un en büyük ve en ünlü bölümlerinden bazılarını yöneten Miguel Sapochnik ile birlikte yönetici yapımcı olarak yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir