LES BENJAMİNS’İN TENİS EFSANELERİNDEN İLHAM ALAN YENİ KOLEKSİYONUNU

Les Benjamins Türkiye’nin zengin spor tarihine övgüde bulunan yeni tenis koleksiyonunu tanıttı. Yaratıcı ve lüks tasarımlarıyla ön plana çıkan İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, tenis koleksiyonu tasarımlarıyla tenisi ve sporun Türk kültürü tarihindeki az bilinen önemini kutluyor.

Erkekler ve kadın tasarımları içeren Les Benjamins Tenis koleksiyonu, polo tişörtler, pileli tenis etekleri ve spor şortlar tarzındaki klasik tenis görünümlerini, bomber ceketler ve grafikli baskılı tişörtler gibi kendi özgü Les Benjamins tarzıyla yorumlayıp genişletiyor

Les Benjamins kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın ve kadın koleksiyonu baş tasarımcısı Lamia Al Otaishan Aydın, koleksiyonda Türkiye’nin tenisle 1800’lerde İstanbul’un Tarabya mahallesinde başlayıp günümüze kadar uzanan ilişkisinden ilham alıyor. Tenis meraklıları İngiliz Levantenler, evleri kabul edilen mahallede, ilk bilinen turnuva olan ‘Challenge Cup’ı başlatmak için bir araya geldiler. Saygın tenis turnuvası, Yazlık Saray Oteli’nin iki tenis kortunda bulunan bahçelerde düzenleniyor, şehir genelinde duyurulmasıyla uzaklardan da epey ilgi topluyordu. Osmanlı döneminde düzenlenen, ‘Challenge Cup’, spor takviminde büyük bir merakla beklenen bir etkinlik ve bölgenin kendi Wimbledon’ı haline gelmişti.

Les Benjamins, tenis koleksiyonu için Türk tenis yıldızları Altuğ Çelikbilek ve İpek Öz ile de özel bir iş birliğine imza atıyor.

27 parçalık koleksiyon, geleneksel, klasik tenis kortu stilinin, nefes alabilen tech kumaşlar, çizgiler, eşofmanlar, polo yakalar ve markanın imzası olan cesur baskılarla birlikte yaratıcı şekilde yorumlanmasıyla ortaya çıkan tasarımlardan oluşuyor. Koleksiyonda kullanılan ana renkler olan beyaz, siyah ve yeşil, bakımlı çimleri, tenis kortlarını ve geleneksel stildeki tenis giysilerini anımsatıyor.

Erkek koleksiyonunun öne çıkanları arasında “Les Benjamins Sports Club” baskısı ile eğlenceli bir hava katılmış şık siyah Jeffrey Eşofman, çizgili William Rugby Polo, bronz William Bomber Ceket ve beyaz, siyah ve yarış yeşili tişörtler bulunuyor. Les Benjamins koleksiyonlarına özgü olan grafik baskılar, koleksiyonun ana konseptini yansıtırken aynı zamanda bu tasarımlar ilhamını Les Benjamins Sports Club temasından, tenis toplarından ve eski zamanların usta tenis oyuncularından alıyor.

Kadın koleksiyonunda çekiciliği ve modernliği artırmak için crop Margaret Tech Polo ile birlikte hem işlevsel hem de şık bir görünüme sahip olan Margaret Bra ön plana çıkıyor. Margaret Bra aynı zamanda beyaz tenis eteği veya siyah tenis şortu ile takım olarak da dikkat çekiyor. Polo yakalı ve pileli eteğiyle beyaz Sandy Elbise, daha klasik bir tenis stilinin olmazsa olmazlarına atıfta bulunuyor.

Les Benjamins’in yeni tenis koleksiyonu, Les Benjamins İstanbul Nişantaşı, Akasya AVM, Bağdat Caddesi, İzmir Les Benjamins Alsancak flagship mağazaları ve www.lesbenjamins.com ‘da satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir