Bu yıl aynı Emmy ve Altın Küre Ödülleri gibi uzaktan gerçekleşen ödül töreni, 7 Mart Pazar günü hem film hem de televizyon alanında kazananlarını açıkladı.

İşte 26. Critics’ Choice Movie Awards Kazananların Listesi;

FILM KATEGORİSİNDE

En İyi  Film – ”Nomadland”

En İyi  Yönetmen – Chloé Zhao, Nomadland

En İyi  Kadın Oyuncu – Carey Mulligan, Promising Young Woman

En İyi Erkek Oyuncu – Chadwick Boseman, Ma Rainey’s Black Bottom

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah

En İyi Genç Kadın Oyuncu / Erkek Oyuncu –  Alan Kim, Minari 

En İyi Oyuncu Topluluğu – The Trial of the Chicago 7

En İyi Özgün Senaryo – Promising Young Woman

En İyi Uyarlama Senaryo – Nomadland

En İyi Prodüksiyon Tasarımı – Mank

En İyi Görüntü Yönetmeni – Nomadland

En İyi Kostüm Tasarımı – Ma Rainey’s Black Bottom

En İyi Düzenleme – Sound of Metal and The Trial of the Chicago 7 

En İyi Saç ve Makyaj – Ma Rainey’s Black Bottom

En İyi Görsel Efekt – Tenet

En İyi Puan – Soul

En İyi Şarkı – One Night in Miami, Speak Now

Yabancı Dilde En İyi Film – Minari

En İyi Komedi – Palm Springs

DİZİ KATEGORİSİNDE

En İyi Drama Dizisi – The Crown

Drama Dizisi Dalında En İyi Kadın Oyuncu – Emma Corrin, The Crown

Drama Dizisi Dalında En İyi Erkek Oyuncu – Josh O’Connor, The Crown

Drama Dizisi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Gillian Anderson, The Crown

Drama Dizisi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Michael K. Williams, Lovecraft Country 

En İyi Komedi Dizisi – Ted Lasso

Komedi Dizisi Dalında En İyi  Kadın Oyuncu – Catherine O’Hara, Schitt’s Creek

Komedi Dizisi Dalında En İyi Erkek Oyuncu – Jason Sudeikis, Ted Lasso

Komedi Dizisi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Hannah Waddingham, Ted Lasso

Komedi Dizisi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Daniel Levy, Schitt’s Creek

En İyi Mini Dizi – The Queen’s Gambit 

TV Filmi – Hamilton

Mini Dizi/TV Filmi Dalında En İyi Kadın Oyuncu – Anya Taylor-Joy, The Queen’s Gambit 

Mini Dizi/TV Filmi Dalında En İyi Erkek Oyuncu – John Boyega, Small Axe

Mini Dizi/TV Filmi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Uzo Aduba, Mrs. America

Mini Dizi/TV Filmi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Donald Sutherland, The Undoing

En İyi Talk Show – Late Night with Seth Meyers

En İyi Komedi Özel – Better Call Saul: Ethics Training with Kim Wexler

En İyi Kısa Film Dizisi – Jerry Seinfeld, 23 Hours to Kill / Michelle Buteau, Welcome to Buteaupia