YARATICI TIRNAK DEVRİMİ

Her yıl, moda sektöründe olduğu gibi güzellik sektöründe de yeni trendler karşımıza çıkıyor. Peki nedir bu trendler? Güzellik; saçtan makyaja, tırnak bakımından cilt bakımına kadar uzanan bir alan.  Bugün ise bu alanın belki de en eğlenceli konusu olan tırnak trendlerinden bahsedeceğim.

“Nail Art” ismini hepiniz duymuşsunuzdur. Peki tırnak bakımı güzellik mi, sanat mı? Cevap çok basit, ikisi de! Karakterinizi yansıtacağını düşündüğünüz minik tasarımlar, sevdiğiniz bir markanın logosu veya minik bir gülen yüz. Tırnaklarınız da tarzınızın ve bakım rutininizin bir parçası olmaya varım diyor! Eskiden kuaför salonlarında yaptırdığımız tırnaklarımız, yerini bu iş için özel tasarlanmış butik tırnak salonlarına bıraktı.

Uzun yıllardır kendi tırnak bakımıma oldukça özen gösteriyorum, akrilik, jel, kalıcı oje ve sınırsız nail art tasarımı.. Ben bir tırnak bağımlısıyım. Bu sonu olmayan dipsiz bir kuyu.. Bir kere tadına vardığınızda kendinizi bu güzellikten alıkoyamıyorsunuz. Yaratıcılığın sonu olmayan bu minik sektörde, takdire şayan tecrübeler edinen birisi olarak size bu konuda birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Tırnak yapınız kısa ise veya sürekli kırılan güçsüz tırnaklara sahipseniz, tercihinizi jel tırnaktan kullanın. Akriliğin sert yapısı, ince tırnaklara zarar verebilir. Tırnak yapınız uzun veya kalın ise akrilik tırnak tercih edebilirsiniz. Her iki yöntem de mükemmel sonuçlar çıkarıyor ama ben doğallıktan yanayım diyorsanız bende sizlerle aynı fikirdeyim. Kendi tırnaklarınıza yaptıracağınız güçlendirici jel ve kalıcı oje işlemi en iyi sonucu verecektir. Kendi zevkinize göre tırnaklarınızı şekillendirmek ve yeni bir görünüme sahip olmak inanın size çok iyi gelecek.

Son olarak trendlerden bahsedelim. Nail art yaptırmak isteyenlere; son dönemlerde smiley yüzler, minimal çiçek desenleri ve puantiyeler çok moda! Sonbahar ayına girerken bu yılın en yükselişte olan renklerinden turuncuyu öneririm. Ellerinizde bir çağ atlamak istiyor ve tarzınızı nasıl daha iyi ön plana çıkaracağınızı düşünüyorsanız güvendiğiniz bir tırnak salonuna gitmenizi öneririm, dilerim ki hepimizi çok güzel bir sonbahar bekliyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir