VALENTINO, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ DESTEKLEYEN YENİ AMBALAJINI TANITTI

Roma merkezli lüks moda evi Valentino, markanın sürdürülebilirliğe giden yolunda “gerekli bir adım” olarak adlandırdığı yeni marka kimliği ambalajını piyasaya sürdü.

Sürdürülebilirlik odaklı yeniden markalama, yüksek kontrastlı kırmızı kabartmalı logoya ve yüzde 55 geri dönüştürülmüş kağıttan üretilen kırmızı astara sahip beyaz alışveriş çantalarını içeriyor. Yüzde 40’ı tüketim sonrası atıklardan, yüzde 15’i ise reddedilen üretim malzemelerinin geri dönüştürülmesinden kaynaklanmaktadır. Bu felsefe, sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan karton ve kağıt mendilden yapılan VLogo Signature ile özelleştirilmiş kutular için de benimseniyor.

Valentino, giysi kılıfları ve toz torbaları söz konusu olduğunda her birinin yüzde 100 geri dönüştürülmüş pamuktan yapılmasını sağlayacak. Her biri ayrıca donanım üzerinde çoğaltılan daha büyük işlemeli ve kabartmalı logolara sahip olacak.  Ayrıca, çanta ve hediye paketlemek için 3 farklı boyutta mevcut olan ton-sur-ton logolu beyaz kurdele yüzde 100 geri dönüştürülecek. Markanın sürdürülebilir yolculuğunu vurgulamak için kutuların altında da geri dönüşüm sembolleri gösterilecek.Marka, yaptığı açıklamada, “Küçük kusurlar geri dönüştürülmüş konseptin doğasının bir parçası olacak ve Maison’un özgünlüğe gösterdiği özeni temsil edecek” dedi.

Yeni ambalaj, Kasım 2021’den itibaren mağazalarda ve e-ticaret platformunda satışa sunulacak. Valentino, önceden var olan ambalajın fazlasının pazarlara dağıtılacağını ve sorunsuz ve verimli bir geçiş sağlamak için şirket içi girişimler için geri kazanılacağını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir