‘’THE FIRST LADY ‘‘ DİZİSİ GELİYOR

Amerikan başkanlarının eşine verilen First Lady ünvanının adını taşıyan The First Lady dizisi, Amerika’nın The Crown’ı olarak ekranlarda ses getirmeye hazırlanıyor. The First Lady, dizisinin ilk sezonunda Amerikan siyasetinin en etkili ve güçlü üç kadını olan Eleanor Roosevelt, Betty Ford ve Michelle Obama’nın hikayesini konu alacak. Bir Amerikan televizyon antoloji draması olan bu dizi de Michelle Obama’yı Fences ile Oscar ödülü sahibi olan ’’Viola Davis’’, Betty Ford’u Malefiz’de izlediğimiz ’’Michelle Pfeiffer’’ ve Eleanor Roosevelt’i ise son olarak Sex Education’da izlediğimiz başarılı oyuncu ’Gillian Anderson’ canlandıracak.

Amerikan başkanlarından Barack Obama’ya ‘’O-T Fagbenle’’, Franklin D. Roosevelt’e ‘’Kiefer Sutherland’’, Gerald Ford’a ise ‘’Aaron Eckhart’’, hayat verecek. Ayrıca The First Lady’nin oyuncu kadrosunda Kristine Froseth, Judy Greer, Dakota Fanning, Derek Cecil, Rhys Wakefield, Jayme Lawson ve exi Underwood yer alacak.

Dizinin yönetmen koltuğunda  In a Better World ve The Night Manager yapımlarından tanıdığımız ‘’Susanne Bier’’ yer alıyor. Aaron Cooley tarafından yaratılan The Fist Lady dizisinin 2022 yılında yayınlanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir