SPOTIFY VE NETFLIX’TEN YENİ İŞ BİRLİĞİ:‘’NETFLIX HUB’’

Popüler dizi ve film platformu Netflix ve Müzik dinleme platformu Spotify yeni bir iş birliği yaptıklarını duyurdular. Artık popüler dizi ve film içeriklerinin müzikleri tek bir kanalda “Netflix Hub” aracılığı ile dinlenilebilecek. Netflix Hub sekmesinde kullanıcılar, La Casa de Papel (Money Heist), Bridgerton, ‘Tick, Tick… Boom! ve On My Block gibi popüler dizilerinin ve filmlerinin resmi çalma listelerinin yanı sıra Squid Game, Bruised ve Cowboy Bebop gibi şovların resmi müziklerine kolayca erişim sağlayabilecekler. 

Spotify Newsroom’un haberine göre, yaptığı açıklamada, “Günümüzün trend olan şovları ve filmleri sadece fandomlara ilham vermekle kalmıyor, aynı zamanda internet çapında takıntıları da körüklüyor. Öyle ki, Squid Game’in Netflix’teki ilk çıkışından sonraki iki hafta içinde Spotify dinleyicileri, deneyimi devam ettirmek için 22 bin 500’den fazla benzersiz temalı çalma listesi oluşturdu. Bugünden itibaren, iki akış şirketi Spotify’da hayranların sevdikleri eğlenceden tam ses akışı deneyimi yaşayabileceği yepyeni bir deneyim yaşatmak için Netflix Hub ile bir araya geliyor.” sözlerini dile getirdi.

Şimdilik ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda ve Hindistan’daki ücretsiz ve premium kullanıcılar, resmi Netflix markalı film müziklerine, çalma listelerine, podcast’lere ve diğer içeriklere erişebilecek. İlgilenen kullanıcılar bu özel içeriği Spotify uygulamasında “Netflix”i arayarak bulabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir