SPOTIFY 80 YENİ PAZARA DAHA AÇILIYOR!

Spotify’ın 22 Şubat günü gerçekleşen Stream On etkinliğinde, Spotify Ceo’su Daniel Ek 80 yeni pazara açılacağını duyurdu.  Daniel Ek, yaptığı açıklamada Spotify’ı dünya çapında yeni pazarlarda bir milyardan fazla insana sunacaklarını ve bu kullanıcıların yarısının zaten interneti kullandıklarını belirtti.

Bu genişlemenin Afrika, Avrupa, Asya, Latin Amerika ve Karayipler’de gerçekleşeceğini ve bazı pazarların da bu hizmetten en kısa sürede yararlanabilmesi için, daha az sayıda özellik ve katalogla piyasaya süreceklerini ve ilerleyen zamanlarda özelliklerinin genişleyeceğini belirttiler.

Bütün liste ve daha fazlası için;

—> https://newsroom.spotify.com/2021-02-22/spotify-expands-international-footprint-bringing-audio-to-80-new-markets/

22 Şubat’ta gerçekleşen etkinlik sırasında, Spotify, bu ayın başlangıcında 155 milyon ücretli aboneye sahip olduğunu, 345 milyon aylık aktif kullanıcısı olduğunu ve 2020 yılı için 9.5 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Aynı zamanda bu yılın sonuna doğru yeni bir abonelik teklifinin de geleceğini ve hi-fi ses, podcast üreticisi The Ringer’ da uluslararası genişlemenin de işin içinde olduğunu ve tahminlere göre de daha yüksek bir fiyattan sunulacağını duyurdu.

Buna ek olarak, Spotify For Artists yaratıcıların ve ekiplerinin platformda gezinmesine ve platformdan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için, 25 dil daha ekleneceğini ve böylece Spotify’ın 36 yeni dilde olacağını ve toplamında 60’tan fazla dil seçeceğinin olacağı haberini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir