SOSYAL MEDYA MONROE’NUN ELBİSESİNDEKİ KALICI HASARI KONUŞUYOR

Sosyal medya, Kim Kardashian’ın MET Gala’da Marilyn Monroe’nun elbisesine verdiği “kalıcı hasar” bilgileriyle çalkanıyor..

Kardashian, Marilyn Monroe’nun ölümünden kısa bir süre önce John F Kennedy’ye 45. doğum gününde serenat yapmak için giydiği ikonik elbise ile kırmızı halıda yürümüştü. Koleksiyoncu Scott Fortner tarafından geçen hafta çekilen fotoğraflarda, elbisenin arkasında gergin ve tokalı kumaş ve eksik kristaller görülüyordu. Bu görseller sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Elbisenin sahibi Ripley’s Believe It Or Not!; “Galada pop kültürü tarihinin bu parçasını korumak için büyük özen gösterildi. Giysi koruma uzmanlarının ve arşivcilerin katkılarıyla giysinin durumu birinci öncelikti. Elbisede hiçbir değişiklik yapılmadı ve Kim kırmızı halıdan sonra elbiseyi değiştirdi.” diyerek konuya açıklık getirdi.

Öte yandan Kim Kardashian, elbisenin fermuarı kapanmadığı için üzerine beyaz bir kürk atmış ve bu şekilde sergilemeyi tercih etmişti. Bize kalırsa böyle ikonik bir parçanın MET Gala’da tekrardan bizlerle buluşmuş olması elbiseye verilen ufak hasarların görmezden gelinmesine sebep olabilir. Aynı şekilde elbiseyi giyen canlı, hareket eden bir insan. Senelerce ısı kontrollü bir alanda saklandığı hali ile aynı hasar derecesinde kalması ise pek mümkün değil. Biz yine de bu ilginç haberi paylaşmış olalım 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir