SNEAKER’LARINIZI TEMİZ TUTMANIN YOLLARI

Çoğumuz için hiçbir şey yeni alınan sneakerlar kadar heyecan vermiyor. Tabii özen gösterilmesine rağmen bu heyecanı bir anda yağan yağmur ya da kazayla dökülen kahveler gölgeleyebilir. Sneaker bakımı, ayakkabılarınızın ömrünü uzatmak için önemli bir konu. Zaman alıcı gibi görünse de, doğru bakım ürünleri ve önerilerle oldukça kolay bir hale geliyor. Sizler için derlediğimiz, ulaşılabilir ve kolay bakım önerilerini, deri ve kanvas ağırlıklı sneakerlarınız için kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

İlk olarak, sneakerlarınızı lekelere ve kırışıklıklara karşı korumak için dikkatli olmanız gerektiğinin aklınızda bulunması yeterli. Mental korumaya ek olarak, evden çıkmadan önce online olarak da bulabileceğiniz su ve leke koruyucu spreyleri sıkabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise giydikten sonra gazetelerle içlerini doldurmak. Böylece içerisindeki nemin emilimini ve yağmurlu bir günün ardından daha kolay kurumasını sağlayabilirsiniz. Üstelik sneakerlarınızın kırışmayıp, yeni görüntüsünü korumasına da yardımcı olacaktır. Gazeteyle koruma yöntemi aynı zaman kokulara karşı da etkili. Buna ek olarak, sneakerlara özel koku spreylerini de birçok mağazada bulabilirsiniz.

Sneaker dikişlerini ve yüzeyini mahvetmek istemiyorsanız, çamaşır makinesinde yıkamayı aklınızdan bile geçirmeyin. Online ve birçok sneaker mağazasından alabileceğiniz temizleme köpükleriyle gereken bakımı yapabilirsiniz.

Bazı dönemler, çok sevdiğiniz sneakerları hemen hemen her gün giymek isteyebilirsiniz. Fakat aynı sneakerı iki gün üst üste ve ya daha fazla giydiğinizde yıpranmaları kaçınılmaz oluyor. Gün aşırı farklı modelleri tercih ederek, stiliniz ve sneakerlarınızın bakımı adına doğru bir karar vermiş olacaksınız.

Temizlik için bir ürün almak isterseniz ise Jason Markk’ın dünyada sneaker temizliği konusundaki başarısına değinmemek elde değil! Çekinmeden tercih edebilirsiniz.

Son olarak, ayakkabı bağcığınızın temizliğinden bahsetmek istiyorum. Sıcak suda deterjan ile temizlemek ya da yeni bağcık almak sneakerlarınızın daha bakımlı görünmesi için önemli bir etken.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir