SNEAKER SEKTÖRÜNDEKİ İKİ BÜYÜK KADINDAN İKİ HARİKA HABER!

Mart ayında yeni girmişken, iki büyük firmadan iki harika haber geldi! Bu haberler sneaker dünyasındaki iki başarılı kadından; Melody Ehsani ve Portia Blunt’dan…

Melody Ehsani

Melody Ehsani, Foot Locker’ın ilk kadın Kreatif Direktör’ü oldu!

Kreatif Direktör olarak Ehsani, üç ayda bir hazır giyim koleksiyonları tasarlayacak ayrıca devam eden Nike ve Jordan ürünlerinin küratörlüğünü yapacak. İlk kapsül koleksiyonu; 2021 yaz aylarında mağazalarında ve çevrimiçi olarak Foot Locker Amerika Birleşik Devletleri, Kanada’da ayrıca Avrupa ve Asya Pasifik’teki seçkin kapılarda satışa sunulacak.

Melody Ehsani kimdir?

ME’nin arkasındaki vizyon sahibi ve girişimcidir. ME: erişilebilir kadın giyiminin akışını değiştiren bir mesajla takı, ayakkabı ve giyimde uzmanlaşmış bir sokak giyim markası. Ehsani, sokak giyim kültürü ile aktivizmin kesişme noktasında buluşan benzersiz bir marka inşa etti. Daha önce eski First Lady Michelle Obama, Lauryn Hill, Wu-Tang Clan ve daha fazlasıyla işbirliği yaptı. Aralık 2020’de Melody, Foot Locker’ın “12 Days of Greatness” tatil kampanyası için basketboldan ilham alan özel bir kapsül koleksiyon tasarladı. Şimdi Foot Locker, Melody’ye dünyanın her yerindeki tüketicilere kendini ifade ederken ulaşması için uzun vadeli bir platform sunuyor.

Portia Blunt

Reebok’ın yeni Hazır Giyim Başkan Yardımcısı ile tanışın; Portia Blunt!

Blunt, yeni konumunda giyim ekibine liderlik edecek ve tüm giyim ürün kategorilerinde “ürün mükemmelliğini artıracak”. Reebok’ın global ürün kıdemli başkan yardımcısı Todd Krinsky’ye rapor verecek.

Blunt, spor giyim endüstrisine yabancı değil. En son 13 yılını geçirdiği ABD markası New Balance’tan;  inovasyon, malzeme tasarımı ve global entegre operasyonların işlevsel alanlarına liderlik ettiği giyim operasyonları direktörü olarak katıldı. New Balance’taki görev süresi boyunca, markanın mevcut çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık stratejisinin geliştirilmesinde kilit rol oynadığı çeşitlilik konseyinin bir üyesi olarak görev yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir