SEBUMLARLA SAVAŞ

Bu yazımda sizlere yüzünüzdeki akne ve lekelerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım. Deneyimlediğim ürünler, her ciltte aynı reaksiyonu göstermeyebilir, o sebeple almadan önce cildinizle ilgili ekstra bir araştırma yapmanızı öneririm. Aşağıda gördüğünüz bütün ürünler benim zamanla çok memnun kaldığım o sebeple sizlere de önerebildiğim güzellik ürünleridir. 

aztec clay mask ile ilgili görsel sonucu

AZTEC CLAY MASK: Mucize ürün! “Her insanın yüzüne iyi gelen bir ürün tavsiye et” deseler, listemin yıldızı olurdu. İçindeki saf kil, yüzdeki gözeneklerin içindeki kir kalıntılarını derinlemesine temizleyerek, sivelce oluşumunu azaltıyor. Yüzde 100 Kalsiyum Bentonit kilinden oluşan bu mucizeyi, su ve elma sirkesiyle uygulayabilirsiniz. Ben asitli yapısı sayesinde gözenekleri daha iyi temizlediği için elma sirkesini tercih edenlerdenim. Yüz kızarıklarını temizlediği için temizlikten sonra yüzde kızarıklık bırakması normal. Kızarıklığı geçirmek için tonik ardından kullanılan hyaluronik asit içeren bir nemlendirici ile yüzün dinlenmesi sağlanabilir. Eğer akne ve siyah nokta probleminizi çözmek istiyorsanız veya yüzünüzdeki aşırı yağlanmayı dengelemek isterseniz bu ürün tam size göre!

CETAPHIL ile ilgili görsel sonucu

CETHAPIL SKIN CLEANSER: Günlük yüz temizliği, rutinimizde dikkat etmemiz gereken en önemli konu. Yüz temizliği rutinimizin temel adımı, hatta kraliçesi, ‘’cleanserlar’’ diyebiliriz. Cetaphil’in “Hassas yüz temizleyici”si her yüz tipine uygun, rahatlatıcı ve derinleyici temizlik sağlayan bir ürün. Yoğun geçen gecenizin ardından, bitkin bir halde eve geldiğinizde makyajınızı çıkarmak için direnmeyin! Ardında bıraktığı yumuşaklık hissi ile birlikte derinleyici temizlik kısa sürede imdadınıza yetişiyor! Hem sebumları dengelemede, hem de siyah nokta ve sivilce oluşumlarını önlemede bir numara. Yağlı ve karma cilt tipleri için de en iyi seçeneklerden biri.

PIXIE TONIC ile ilgili görsel sonucu

PIXI GLOW TONIC: Önerilerimize tonik eklemezsek olmaz. Neden mi? Yüzümüzdeki gözeneklerin cilası olan tonik, sivilce oluşumda önemli rol üstlenir. Pixi, içerisinde gylcolic asit olan exfoliate ile ölü hücreleri temizleyerek daha canlı bir görünüm verir ve aydınlatıcı özelliği ile bunu kanıtlamış nadir tonikler arasında yer alır. Yüksek oranda sivilce tedavisine iyi geldiği kanıtlanmış bir üründür, “Bu bana iyi gelir mi?” sorusunu duyar gibiyim. Merak etmeyin, bütün yüz tiplerine uygun bir toniktir. Dediğim gibi mucizevi ürünlerden biri olan Pixi klasik bir tonik gibi görünüp zaman içinde açık ara farkı görmemizi sağlıyor.

tea tree oil ile ilgili görsel sonucu

TEA TREE OIL: Son zamanlarda güzellik dünyasına sihirli değnek misali giriş yapan çay ağacı yağı, güzelliğin doğadan geldiğinin ve doğanın insanları güzelleştirdiğinin kanıtı. Bu mucizevi yağ vücutta antiseptik görevi üstleniyor, enfeksiyona yol açan bakterilerin ve mantarların artmasını önlüyor. Yalnızca bir kaç damla çay ağacı yağı, ciltteki gözenekleri derinlemesine temizliyor, tıkanıklığı açıyor ve sivilceleri kurutuyor. Ayrıca sivilcelerin yarattığı kızarıklığı azaltmada etkili. Body Shop’un bu ürünü bana çok yardımcı oldu. Sizin günlük rutininizi doğal bir yolla devam ettirmenizi sağlayacaktır. Düzenli kullanımda akne izlerinin de kaybolmasına yardımcı olur.

belif moisturizing bomb ile ilgili görsel sonucu

BELIF MOISTURIZING BOMB: Bu yüz kremi içeriğindeki ince yapısı sayesinde makyajın altında bile topak topak olmaz ve çok güzel bir baz oluşturur. Aynı zamanda içerdiği yüksek orandaki karanfil özütü ile cildinizin 1 günden fazla nemli kalmasını sağlar. Nemlendiriciler aslında yüzümüzün temel ana ihtiyacıdır ve seçerken çok dikkatli olmalıyız. Yüzün nemlilik oranı sivilce ve yağlama yapısının temel sebebidir. Nemli ciltler parlar, dolgundurlar ve daha sağlıklı gözükürler. Diğer nemlendiricilere göre tabi ki yüksek fiyatlı. Ama performans açısından değerlendirildiğinde, herkesin günlük rutininde olması gereken bir ürün. Her cilt tipine uygun.

murad acne control ile ilgili görsel sonucu

MURAD CLARIFYING CLEANSER: Sivilceleri kurutmada, yok etme ve iyileştirmede bir numaralı bir ürün. Murad Autsmart Clarifiying Treatment. İçeriği ve yapısı sayesinde cildi asla kurutmaz, sebumlara ve siyah noktalara çözüm olur. Salisilik asit sivilce tedavilerinde kullanılması gereken etken bir maddedir, Ürün içerdiği yüzde 1 oranındaki salisilik asit sayesinde, sivilcelerin ve siyah noktaların kısa bir sürede iyileşmesini ve kurumasını sağlar. Genellikle yatağa girmeden önce yüzümüzü temizledikten sonra yeni çıkan sivilcelere ve çıkma ihtimali olan noktalara uyguladığında, sabahabelirgin bir şekilde azaldığını görebilirsiniz. Tonikten sonra uygulamanızı tavsiye ederim ve 1 hafta içinde sivilce probleminizde yüksek bir oranda azalma göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir