RENK OYUNLARI

@ballpit_addict

Yazın gelmesiyle beraber pastel renklerinin büyüsü bizi etkisi altına aldı. Bu etki bahar aylarında da devam etmekle birlikte yeni sezonun hit renklerini oluşturan lila, mavi ve sari (bahsettiğim pastel trendinin en popülerleri) kıyafetlerin yanı sıra günlük makyajımızda da bir trend haline geldi. Siyah eyeliner, kahverengi far yerini rengarenk çizgilere bıraktı! Eğer far sürmeyi meşakkatli ve uğraştıcı buluyorsanız Kylie Jenner’dan Priyanka Chopra’ya kadar herkesin yeni gözdesi haline gelen renkli eyelinerlar bu sezon için en etkili tercihiniz olabilir! Yalnızca kirpik diplerine değil, far gibi de kullanabileceğiniz eyelinerlar için tasarım limitiniz yok! İster düz bir çizgi, isterseniz küçük bir çiçek çizimi! İlham aldığınız bir çay bardağı da olabilir, minik bir çiçek de! Kim demiş sneakerhead kadınlar şık olamaz diye? Abartısız sade bir makyaj ile bütün ilgi gözlerinizde olsun!

@roswisingh

Peki nerden çıktı bu renkli eyeliner? Önerisini yaparken bu trendin hikayesini anlatmamak olmaz. 1930, 1940 yıllarının popüler “Pin Up” stili sayesinde eyeliner kullanımı yaygınlaşmaya başladı. İleriki dönemlerde bu stil podyumlarda yenilenmeye başladı. Yalznıca Haute Couture defilelerinde kullanılan mavi, gri ve yeşil eyelinerlar, 1950’lerin ünlü piyanisti Liberace’in günlük makyajında kullanması ile evrim geçirdi. O dönem yalnızca siyah eyeliner satışı yapan Maybelline ve Max Factor’ün 1962 yılında koleksiyonlarına gri, yeşil ve mavi renklerini de etkilemesiyle birlikte renkli eyeliner trendi başlamış oldu. Trend olmasına rağmen o dönem kadınların çoğu siyah eyeliner kullanmaya devam etti, 1970’ler bohem stili patlayana kadar. Rengarenk far ve eyelinerlar yine dönemin popüler dizisi Dynasty’yi de etkisi altına aldı.

“Eyeliner yalnızca gözün üstüne çekilen bir çizgi değil, sanatsal bir ifade biçimi ve herkes onu seviyor!”

@rowisingh

Gel zaman git zaman, stiller değişti eyeliner kullanımları yalnızca kadınlarda değil erkekler arasında da popülerleşmeye başladı. 90’lar Grunge stili, 2000’li yılların yeşilleri.. Bana kalırsa bu trendin en güzel zamanları günümüz, 2020 senesi oldu. Neon gibi uç renkler kullanılırken aynı zamanda pastel tonlarını tercih edenler de oldu. Her tarza, her stile uygun; ister “Punk” ister “Girly”! Sıradanlık yalnızda kıyafetlerden değil, günlük makyajımızdan da etkisini kaldırdı.

Peki nereden buluruz bu renkli eyelinerları? Benim tavsiyem NYX Cosmetics’in “Vivid Brights” koleksiyonu. İlham aldığım makyaj sanatçısı ise Rowi Singh! Ne demişler? Özensiz bir makyaj yaptığınızda yalnızca makyajınız dikkat çeker, kusursuz bir makyaj yaptığınızda ise siz fark edilirsiniz! Renkli günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir