REACH GEBLO’DAN “TYPOGRAFFITI” SERGİSİ

Heykeltıraş ve graffiti sanatçısı olan Reach Geblo’nun sergisi “typograffiti”, 20.10.2021 tarihine kadar Kadıköy Black Flag Art’ta ziyaretçilerini bekliyor.

Reach Geblo’nun ikinci kişisel sergisi olan typograffiti’de, sanatçının harfleri kendi biçimine göre yorumladığını ve farklı materyallerle ifade ettiğini görebiliyoruz. Eserlerinde geleneksel malzemeler olan kâğıt ve boyanın haricinde, katmanlı etkiyi yakalayabilmek adına sokaklarda rastlayabileceğimiz materyalleri de çalışmalarına dahil ediyor.

2000li yılların başından bu yana graffiti ile ilgilenen ve icra eden sanatçı, işaret ve iz anlamına gelen “typo” ve çizmek anlamına gelen “graph” kelimelerinden oluşan “typography” kelimesinin de graffiti ile aynı anlama sahip olduğunu vurguluyor.

Reach Geblo, tipografi ve graffitiyi plastik alanda harmanlayarak oluşturduğu “typograffiti”, yeni nesil bir stilleştirmenin de özelliğini taşıyor.

20 Ekim’e kadar Kadıköy Black Flag Art’ta ziyaret edebileceğiniz sergi; Pazartesi-Cumartesi 11.00-19.00 saatleri arasında, Pazar günleri ise 12.00-18.00 saatleri arasında sanat severleri bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir