QUEEN’S GAMBIT BROADWAY MÜZİKALİ OLUYOR

Netflix’in mini dizisi olarak bu yıl birçok ödülü kucaklayan Queen’s Gambit dizisi, şimdi de Broadway Müzikali oluyor. Dizinin ikinci sezonu ile ilgili herhangi bir durum görünmüyor ama bu durum Queen’s Gambit’in burada bittiği anlamına gelmiyor.

Konuyla ilgili düşünülen ilk planlar Walter Tevis’in romanını bir Broadway Müzikali’ne dönüştürmek.

Level Forward CEO’su Adrienne Becker ve yapımcı Julia Dunetz’in Variety’ye yaptıkları açıklamada, “The Queen’s Gambit’i sahneye sevilen ve kalıcı müzik tiyatrosuyla getirme sorumluluğuna liderlik etmek Level Forward için bir ayrıcalık” dedi ve şöyle devam etti “Cesur ve taze bir bakış açısıyla anlatılan ve izleyicilerin, Beth Harmon’un yolculuğuna ve nihai zaferine enerji veren ve onu sürdüren ilham verici kadınların dostluğunu ve cesaretini paylaşıyor. Hikaye, cinsiyet ve ırksal eşitlik için çağdaş mücadelelerimizin ortasında bir siren çağrısı ve projeyi ileriye taşımak için sabırsızlanıyoruz.”

Oyun, tıpkı mini dizideki gibi Kentucky’de yaşayan doğaüstü satranç yeteneklerini keşfettiğinde de hayatı değişime uğrayan Beth Harmon’un hikayesini konu alıyor. Genç yaşına ve karşılaştığı zorlu rakiplere ve olaylara rağmen, satranç dünyasında yükselen bir yıldız haline gelmesini görüyoruz.

Oyuncu seçimleri hakkında henüz kesin bir bilgi yok ancak Taylor Joy(Beth Harmon)’un rolünü kimin üstleneceği hakkında da bir bilgi yok ancak pandemi sonrası hepimizin tekrar tiyatroya gidebileceğimiz dönemi dört gözle beklemek için bir nedenimiz daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir