NIKE YENİ SERENA WILLIAMS BİNASINI TANITTI

Serena Williams, Nike ile ortaklığını sürdürüyor. Ünlü sporcu bu sefer, Nike’ın Portland’daki genel merkezinde Serena Williams Binası’nı inşa etti.

Nike’ın sporcuları destekleme arzusunu kanıtlayan bina, 140 tam boyutlu tenis kortuna eşdeğer olan 1 milyon metrekarelik bir alana yayılıyor ve onu Nike Dünya Genel Merkezi’ndeki en büyük yapı haline getiriyor. Burada, markanın Tüketici Yaratma ekipleri, yeni Nike ürünleri geliştirmek için 200.000 metrekarelik bir laboratuvar alanını kullanabilecek.

Serena Williams Binası, Nike’ın yönetim kurulu başkanı Mark Parker ile ortaklaşa Portland merkezli Skylab Architecture tarafından tasarlandı. Çok öykülü alan ayrıca 140.000 metrekarelik showroom’ların yanı sıra bir adet ayakkabı malzemeleri kütüphanesi, bir renk laboratuvarı, 140 kişilik bir tiyatro ve nicelerini içeriyor. Nike’ın sürdürülebilirlik politikasının devamı niteliğinde olan binanın %20’sinden fazlası LEED Platin sertifikalı ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış. Ayrıca enerji tasarrufuna yardımcı olan 648 güneş paneline sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir