‘NETFLIX GAMES’ OYUN PLATFORMU AÇILDI

Online dizi ve film platformu olan Netflix, Temmuz ayından bu yana oyun dünyasına girme planlarını gerçekleştirmek istediği ‘Netflix Games’ platformunu sonunda hayata geçirdiğini duyurdu. Netflix’in yaptığı açıklamaya göre, artık dünyanın her yerindeki Netflix üyeleri telefonlardaki uygulamaları üzerinden ulaşabilecekleri oyunların bir kısmına internet üzerinden oynanırken bir kısmına da çevrimdışı olarak erişilebilecek. Yapılan açıklamada, şu anda oynanabilecek olan beş mobil oyunu Android cihazlarda olacak. iOS cihazlara ise ilerleyen aylarda gelecek.

İlk aşama için Stranger Things ile ilişkili beş oyun oynanabilecek. Bu oyunlar;

— Stranger Things: 1984

— Stranger Things 3: The Game

— Shooting Hoops

— Teeter Up

— Card Blast

Diğer oyun platformlarına nazaran Netflix Games’de oyun içinde satın almalar olmayacak ve üyeler başka bir ücret ödemeden ve reklama maruz kalmadan oyunlarını rahatlıkla oynayabilecekler.

Daha önce Electronic Arts adlı dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birinde çalışırken, Facebook’a geçiş yapan ve orada sanat gerçeklik bölümlerinde çalışmış olan şu anda ise Netflix’in oyun geliştirme bölümünün başında olan Mike Verdu, yaptığı açıklamada ilerleyen zamanlarda oyun kütüphanesinin herkese hitap edecek şekilde gelişmesini amaçladıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir