‘’LOUIS VUITTON” VEGAN LÜKS AYAKKABISINI TANITTI

Lüks Fransız Moda Markası Louis Vuitton, mısırla yapılan ilk “eko-tasarımlı spor ayakkabısını” piyasaya sürdü.Bu da Louis Vuitton’un, vegan giyim pazarına ilk sürdürülebilir lüks ayakkabısıyla girdiğine işaret ediyor.

‘The Charlie’ adlı bu spor ayakkabı, tamamen geri dönüştürülmüş ve biyolojik kaynaklı malzemelerden hazırlanmış unisex bir tasarımdır. Charlie’nin üst kısmı vegan mısır derisinden yapılmıştır. Bu, ayakkabının üst kısmında Biopolioli adı verilen mısır bazlı bir plastik kullanılıyor. Bağcıklar yüzde 100 geri dönüştürülmüş elyaftan üretilirken, tabanlar en az yüzde 94 geri dönüştürülmüş kauçuktan yapılmıştır. Charlie, siyah ve kahverengi desenli beyaz bir ayakkabıdır. Ayakkabının yan tarafında siyah Louis Vuitton logosu ve topuk kısmında ünlü kahverengi ve altın rengi Louis Vuitton deseni bulunur. Ayrıca dil yamasında yenilenebilir bir naylon kumaş olan Econyl bulunur. Spor ayakkabı kutusu bile tamamen geri dönüştürülmüş kartondur ve saplı bir çanta haline gelir.

Louis Vuitton’un İtalya, Fiesso d’Artico’daki üretim tesisinde üretilen Charlie, LV yazıtlarıyla vurgulanmıştır ve iki farklı stile sahip olan spor ayakkabılarının fiyatları, low-tops için 1.080 dolar ve high-tops için 1.130 dolardan dünyanın dört bir yanındaki ‘’Louis Vuitton’’ mağazalarında satıştalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir