LES BENJAMINS’DEN TÜRKİYE VE SURİYE İÇİN DEPREM YARDIM ÇALIŞMALARI

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası Les Benjamins, İhtiyaç Haritası ortaklığı ile Yasiin Bey ve Anuar Khalifi‘nin canlı yayın müzik performansına ev sahipliği yaparak; Türkiye ve Suriye’de yaşanan yıkıcı depremlerin ardından, bölgede devam eden ihtiyaçlara dünya çapında dikkat çekmeyi amaçlıyor ve afet yardım çalışmaları için maddi desteğine devam ediyor.

Yasiin Bey, eski sahne adı ile Mos Def, 9 Mart Perşembe günü Les Benjamins Bağdat Caddesi merkez ofisinden, global bir depreme destek farkındalığı amacı ile, yaratıcı ortağı sanatçı Anuar Khalifi‘nin de yer alacağı “Cuit I Cru” DJ seti ile canlı yayın müzik performansı gerçekleştirecek. Bu özel performans YouTube ve Bandcamp üzerinden canlı olarak yayınlanacak. İzleyiciler, ihtiyaç sahiplerini, destek olmak isteyen birey, kurum ve kuruluşlarla buluşturan sosyal bir kooperatif olan İhtiyaç Haritası ağına doğrudan bağışta bulunabilecekler. Kanıtlanmış harita teknolojisi ve toplum tabanlı doğrulama işlevi talepleri sayesinde bu desteklerin barınma, yiyecek ve giyecek gibi acil ihtiyaçlara hızlı ve yerinde sonuçlar vermesi hedefleniyor.

Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın: “Türkiye’de meydana gelen iki büyük depremin ulusumuz üzerinde yarattığı ağır insani etkiyi anlatmaya kelimeler yetmez. Les Benjamins’in kurulduğu ilk günden bu yana benimsediği çağdaş Doğu kültürünü yansıtma vizyonundan yola çıkarak, bu yıkıcı felaketten etkilenen insanların iyileşmesine destek olmaya odaklanıyoruz. Tek umudumuz, durumun ciddiyetine globalde dikkat çekmek ve krize müdahaleye mümkün olan her şekilde yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak.” dedi.

Les Benjamins, ihtiyaç duyulan fonları sağlama konusunda daha fazla destek olmak için Yasiin Bey ve yaratıcı ortağı Anuar Khalifi‘nin iş birliğiyle tişört ve aksesuarların yer aldığı bir kapsül koleksiyon hazırladı. Sanatı kültürel normları alt üst etmek, ve kalıplaşmış geleneksel kimlik ve benlik kavramlarını bozmak için kullanan Khalifi, tişörtler üzerindeki orijinal illüstrasyon çalışmaları, umut hissiyle süslenmiş mucizelerden beslenen bir hayatın yansıması olan Orta Doğu diasporasına selam veriyor.

www.lesbenjamins.com ‘da satışa sunulan koleksiyondan elde edilen gelirin %100’ü sahadaki çalışmalara aktarılacak.

Canlı yayın performansını buradan izleyebilirsiniz:

Ihtiyaç Haritasi’na buradan doğrudan bağış yapın:

###

https://linktr.ee/lesbenjamins

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir