LES BENJAMINS X KABUS KERİM

Les Benjamins, Kabus Kerim iş birliğinde hazırlanan kapsül koleksiyonunu sundu.

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası Les Benjamins, ünlü hip-hop sanatçısı Kabus Kerim ile yeni iş birliğinde, geçmişin endüstri izleriyle dolu yeni koleksiyonunu tanıttı. Les Benjamins x Kabus Kerim kapsül koleksiyonu sokak giyim mirasına sadık kalırken, mekanik ve fabrika işçilerine övgü niteliğinde tasarımlar öne çıktı.

Les Benjamins x Kabus Kerim iş birliğini koleksiyonu ilhamını, endüstrinin izlerinden alıyor. Müzik dünyasının önde gelen isimlerinden ve Les Benjamins’in uzun süredir destekçisi olan Kabus Kerim 1990’lı yıllardan beri arşivine aldığı, nostaljik iş kıyafetleri, denim ve askeri teçhizat koleksiyonuyla tanınıyor. Les Benjamins x Kabus Kerim iş birliği, 10 stil sahibi parçadan oluşan bir koleksiyonla taçlandırılıyor.

Les Benjamins x Kabus Kerim koleksiyonu, fabrika işçileri ve tamircilerin ama ikonik görünümünden ilham alıyor. 10 çarpıcı parça oluşan koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında vintage denim ceketler ve pantolonlar, 90’ların moda akımına gönderme yapan tasarımlar, kumaş tavla seti ve yelekler bulunuyor.

Les Benjamins’in en sevilen kumaşları, sokak modasının vazgeçilmezi olan yüksek kaliteli jarse, denim ve dokuma stilleriyle koleksiyonun tamamında yer alıyor. Tamamı unisex olarak sunulan koleksiyonda, denim mavisi, siyah, beyaz, gri ve bej gibi nötr ve çok yönlü tonlar dikkat çekiyor.

Paris’te yaşayan Türk fotoğrafçı Cagan tarafından çekilen yeni kampanya, Türkiye’nin mirasının önemli bir parçası olan Anadol otomobil ile dönemin ruhunu yansıtıyor. Anadol, Türkiye’nin otomobil endüstrisinde önemli bir yere sahip olan ilk seri üretim binek aracını piyasaya sürerek ülkenin endüstriyel ilerlemesine öncülük etmişti. Kampanya, Türkiye’nin üretim tarihindeki altın çağa bir saygı duruşu niteliğinde, ülkenin endüstriyel ilerlemesine ve kültürel mirasına vurgu yapıyor.

Markanın çağdaş kesim ve siluetlerle birleştirilen Les Benjamins x Kabus Kerim kapsül koleksiyonu kampanya çekimi, Anadolu’nun kalıcı etkisi ve Türk kimliğinin dinamik doğasına övgü niteliğinde. Kabus Kerim, dünya çapında tanınan bir hip-hop sanatçısı olmanın yanı sıra, özellikle spor giyim, sokak modası ve tasarım alanlarında küresel markalar için moda koleksiyonlarına yaratıcı fikirler sunuyor. Bu uzun süreli ilişki, Les Benjamins ve Kabus Kerim arasındaki bir dizi heyecan verici işbirliğinin de habercisi.