LES BENJAMINS VE THE WEBSTER MIAMI’DEN ÖZEL İŞ BİRLİĞİ

Lüks sokak giyim markası Les Benjamins ve The Webster Miami mağazası, Art Basel Miami’nin merakla beklenen geri dönüşüyle aynı zamana denk gelen bir iş birliğine imza atıyor. South Beach’in ikonik konsept mağazası The Webster Miami, Les Benjamins’in özel pop up’ına ev sahipliği yapıyor. Les Benjamins x The Webster Miami pop up 19 Aralık tarihine kadar mağazada yer alacak.

Les Benjamins’in 2022 İlkbahar Yaz koleksiyonu Mystic Journey’den ilham alan pop-up, East Coast mağazasını Marakeş’in Majorelle Bahçelerine dönüştürecek. Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, bahçelerin Covid-19 karantina dönemi sırasında zihni ve ruhu temizleyen enerjisine atıfta bulunarak, koleksiyonunda Majorelle Bahçeleri’nin zengin yatıştırıcı renk paletinden ilham aldı.

Majorelle Bahçeleri’nin çeşmesi ve kaktüslerinin gerçek boyutlu bir rekreasyonu ve ayrıca pastel yeşili döşemeler, masmavi kraliyet keçesi ve kadife çiçeği sarısı gibi imza detayları ile tamamlanan Les Benjamins x The Webster pop-up, her iki markanın da uzun süredir birlikte çalıştığı ünlü mimari stüdyo Food New York’tan Dong Ping Wong tarafından tasarlandı.

Les Benjamins bir kez daha İngiliz sanatçı Neil Raitt ile bir araya gelerek İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunun bir önizlemesini barındıran, sınırlı sayıda yüzde yüz ipekten tasarlanan Les Benjamins x The Webster Miami kapsül koleksiyonunu satışa sunuyor. Koleksiyon, Les Benjamins’in Majorelle Garden baskısında özel olarak tek seferlik tasarlanan bir elbise, şort ve düğme yakalı gömleklerden oluşuyor.

Biri Majorelle bahçesine, diğeri ise Marakeş’in dolambaçlı pazarlarının zengin dokularına ve hareketli yaşam tarzına odaklanan özel baskı tasarımları ile, hem koleksiyon hem de pop-up, benzeri görülmemiş bir yıldan sonra hayati bir kaçış görevi görüyor ve özel bir seyahat deneyimi yaşatıyor.

Özel ipek koleksiyon Les Benjamins x The Webster Miami pop up mağazasının ardından Webster Los Angeles ve New York’ta da satışa sunulacak.

20.000 metrekarelik şaşırtıcı bir alana yayılan üç katlı The Webster Miami’nin Art Deco binası, lider bir konsept mağazası haline geldi. Paris’te büyüyen Heriard Dubreuil ve The Webster’ı kurmadan önce Balenciaga ve Yves Saint Laurent dahil olmak üzere farklı markalar için çalıştı.

Neil Raitt Hakkında:

Neil Raitt’in çalışması, manzara resimlemesine ve figüratif biçiminin erişilebilirliğine değiniyor. Bob Ross’un televizyon programı The Joy of Painting’den uyarlanan jestler ve mimiklerle Raitt, peyzajın atmosferik etkisini ve mekan yanılsamasını kesen ve herhangi bir perspektif duygusunu dağıtan karmaşık desenlerinde, tanımlanabilir görüntüler kullanır. Daha önce çalışmalarını Anat Egbi, Galerie Chez Valentin (Paris), The Cabin (Los Angeles), Mon Cheri (Brüksel), The Goss Michael Foundation (Dallas) ve Nicelle Beauchene’de (New York) sergiledi. Belirli grup sergileri arasında Rental Gallery (East Hampton), Praz-Delavellade (Los Angeles), The Porch Museum (New York), The Hole (New York), Choi & Lagar (Köln), Winter Projects (Londra), Piccadilly Place (Manchester, İngiltere) ve Departure Foundation (Londra) yer alıyor. Raitt şu anda Londra’da yaşıyor ve çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir