LES BENJAMINS İSTANBUL’DA ÜÇÜNCÜ MAĞAZASINI, BAĞDAT CADDESİ’NDE AÇIYOR

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan LES BENJAMINS İstanbul’daki üçüncü mağazasını Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi’nde açıyor. . Çok markalı bir sokak modası, sanat ve teknoloji merkezi olacak mağaza, Bağdat Caddesi’ne yeni ve özgün bir konsept getirecek.

LES BENJAMINS markası kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, “Les Benjamins Bağdat Caddesi flagship (amiral gemisi) mağazasının eşi benzeri olmayan kendine has özellikleriyle tanınmasını istiyoruz. Les Benjamins Cadde mağazasının amacı “Çok kültürlü evrenimizin ruhunu yakalamak ve İstanbul gençliğinin buna katılmasına ve birlikte evrimleşmesine katkıda bulunmak” sözleriyle anlatıyor.  Suadiye’de konumlanan yeni Les Benjamins Cadde mağazası, eskiden Louis Vuitton’un yer aldığı binada konumlanıyor. Nişantaşı, Akasya AVM ve hatta Dubai Mall of Emirates’te yer alan diğer Les Benjamins mağazalarından önemli ayrıntıların da yer aldığı yeni mağaza aynı zamanda mimari tasarım estetiği sunuyor.”

Şık ve modern bir yapıya sahip olan Bağdat Caddesi No: 438 adresli bina, Les Benjamins’in uzun süreli mimari ortağı FOOD NYC’den Dong-Ping Wong ile birlikte tasarlandı. Bünyamin Aydın Les Benjamins Cadde için “Birinci katın ve dış cephenin güçlü ve sağlam bir yapıya sahip olmasını istediğimiz için ve daha kaba bir görünüm veren taşlarla yapılmış olan cepheyi kullandık. Ben şahsen hammaddesi ham beton olan cesur, yapısal olarak yenilikçi formlar içeren mimarileri sevdiğim için aynı zamanda ikiliği tanımlamasını ve karşıtlığı seviyorum. Bir Türk olarak Almanya’da  büyüdüğüm için tasarım estetiğindeki ikilik ilgimi çekiyor ve bunu Les Benjamins tasarımlarında olduğu kadar mimaride de kullanmak hoşuma gidiyor.”

Lüks sokak giyim markası Les Benjamins’in önemli ve birbirinden özel erkek ve kadın giyim koleksiyonlarının yanı sıra, çocuk giyim, parfüm, aksesuar ve ayakkabı kategorilerini de barındıran yeni Les Benjamins Cadde mağazasında, aynı zamanda diğer noktalarda olduğu gibi Nike, North Face, Y-3, Adidas gibi farklı markalar da satışa sunulacak.

Les Benjamins’in ilk yurtdışı mağazası 2021 yılının Aralık ayında Dubai Mall of Emirates’te açıldı. Her mağaza açılışında olduğu gibi marka, Les Benjamins Cadde için de özel bir kapsül

koleksiyon sunuyor. Koleksiyonda rahat kesimli uzun kollu t-shirt, kısa kollu t-shirt tasarımlarının yanı sıra şapka ve çantalar da yer alıyor. Tasarımlarda yer alan mağazanın iç tasarımına, planlarına ve koordinatlarına göre özelleştirilmiş logo dikkat çekiyor.

Mağaza aynı zamanda İstanbul’un kreatif çevrelerinin buluşabileceği ve yaratıcı sinerjiler paylaşabileceği bir mekan sunuyor. Bağdat Caddesi’nde alışveriş deneyimini değiştirecek mağazada, Devon Ojans tasarımı bir plak çalar ve hoparlörler de zemin katta yer alıyor. Les Benjamins’in Bağdat Caddesi yeni mağazası için „Evim gibi hissetmeliyim.“ diyen Aydın, „Ofisim, stüdyom ve atölyem mağazanın en üst katında yer alacak bu sebeple benim için Bağdat Caddesi’nde böyle bir dünya yaratmak tarifi benzersiz bir duygu. Hayatımın bu yeni bölümüne başlayacağım için çok heyecanlıyım. Les Benjamins Cadde, marka için de yepyeni bir sayfa açıyor. Bunu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.“ dedi.

Les Benjamins Bağdat Caddesi, No: 438, Suadiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir