JJJJOUND VE ADIDAS SAMBA İŞBİRLİĞİ: YENİLİKÇİ STİLİN İMZASIYLA KLASİK SİLÜETE YENİDEN BAKIŞ

Üzerine aylardır konuşulan JJJJound ve adidas Samba iş birliği nihayet gerçekleşti. Bu iş birliği, zamansız Samba siluetine JJJJound’un imza tarzını ekliyor. Tasarım, klasik beyaz ve siyah renk şemasına sadık kalırken, yan tarafta parlayan altın renginde bir JJJJound damgası bulunuyor. Her bir çift Almanya’da üretiliyor.

JJJJound ve adidas Samba işbirliği, yaklaşık bir yıl önce konuşulmaya başlanmıştı. Kasım 2022’de iki farklı görsel basına sızdırıldı – biri klasik siyah/beyaz/tabak ile deri bir yapıya sahipti, diğeri ise tabak/kahverengi/tabak ile tiftikli deri yapıya sahipti, her ikisi de özel topuk logolaması içeriyordu. Şimdi ise üçüncü bir “Off-White/Core Black/Gum” çiftine ait görüntüler ortaya çıktı. JJJJound’un estetiğine sadık kalan bu model, fazla değiştirilmiş değil, daha çok yeniden rafine edilmiş gibi.

İlk bakışta, bu çift neredeyse ikonik beyaz, siyah ve tabak Samba’ya neredeyse tıpatıp benziyor gibi görünüyor. Tabak orta taban ve dış taban, gri süet burun kaplaması ve siyah yan orta taban Üç Çizgi logosu gibi birçok orijinal detayı koruyor. Ancak, beyaz deri üst kısım hafif beyaz tonlarında bir renkle değiştirilmiş ve yan taraftaki altın rengi adidas markası artık “JJJJound” olarak okunuyor. Ayrıca, deri yaka etrafında toprak tonlarından oluşan bir altın rengi bulunuyor ve iç medial kısımda başka bir ortak damga görünüyor.

Çıkışı Mart 2024’e planlanan bu model, Samba çılgınlığını uzatmayı amaçlıyor gibi görünüyor. Konuşulan fiyatı 250 ABD doları ancak, JJJJound’un iş birliklerinde makul fiyatlandırma konusundaki ünü düşünüldüğünde120-150 ABD doları aralığında ayarlanmış bir perakende fiyatı görebiliriz.