İYİ Kİ DOĞDUN AIR MAX

26 Mart 1987 yılında tasarlanan ikonik model Air Max, yıl dönümünde sanatçılar, müzisyenler, söyleşiler ve birçok yaratıcı atölyenin yer aldığı etkinlikler ile Hope Alkazar’da kutlandı. Nike üyelerinin hem fiziksel olarak katılabildiği hem de dijital olarak izleyebildiği  söyleşi ve konserlerle; Büyük Ev Ablukada, Gülinler, Mert Demir, Bartu Küçükçağlayan ve Artz & Bugy gibi sanatçılar Air Max tutkunlarına keyifli anlar yaşattı.

Sneaker kültürünün en önemli tasarımlarından olan Air Max’in yıl dönümü 2014 yılından beri dünyanın pek çok ülkesinde kutlanıyor. Bu yıl hareketin sahnesi Hope Alkazar da Nike’ın iz bırakan eşşiz modeli Air Max için kapılarını açtı. “Give Fresh Air” sloganıyla düzenlenen çeşitli atölyeler, söyleşiler ve konserlerle katılımcılara farklı deneyimler sunuldu.

Air Max Sergisi

Give Fresh Air Sergisi

Sanatçılar; Cem Güventürk, Sude Belkıs ve JoJo’nun zamansız Nike Air Max kültürü ve çizgilerini kendi tarzlarıyla birleştirerek oluşturdukları tasarımlar iki hafta boyunca Hope Alkazar duvarlarında sergilenecek. Sokak modasının önemli buluşma noktaları olan Wunder ve Shopi go web siteleri üzerinden de satışa çıkan tasarımlardan elde edilen gelir TOHUM Otizm Vakfı’na bağışlanacak.

Yaratıcı Atölyeler

Shopi go X Alt Üst ile İleri Dönüşüm Atölyesi

Hope Alkazar’ın “Çevreye Duyarlı Olma” değeriyle örtüşen atölyede katılımcılar kullanım ömrünü tamamlayan ürünlerden yepyeni parçalar tasarladılar. İleri dönüştürülen her bir parça, kullan-at döngüsünü kırmak ve kaynaklar için yeni, sürdürülebilir alanlar yaratmak üzere atılan bir adım olacak!

Wunder X Onaranlar Kulübü ile “Air Max 1 Saksı Kişiselleştirme Atölyesi”

Katılımcılar, Hope Alkazar “Yaratıcı Atölye’nin” ev sahibi olan Onaranlar Kulübü ve Wunder eşliğinde 35 yıl önce tasarımıyla sneaker dünyasında çığır açan Air Max 1’den alınan kalıplar ile kendilerine özel saksılar hazırlayıp istedikleri bitkileri ektiler. Birbirinden farklı ve rengarenk saksılar içindeki bitkiler ile harika bir görüntü ortaya çıktı!

Sneaker Talk

Şehrin sneaker ve sokak kültürünü besleyen isimler Hope Alkazar’da!

Halkekmag moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide yeni neslin takip edilen isimleri Cansu Akın, Ahmet Aksöz, dövme sanatçısı Barış Yeşilbaş, Midsole Mag kurucusu Nazlım Naz Arslan, Simple The Blog, Wunder’in kurucularından İlke Çerçi ve Can Çerçi ve Les Benjamins’in kurucusu Bünyamin Aydın konuşmacı olarak yer aldı.

Söyleşi & Müzik

Gülinler on Air & Büyük Ev Ablukada & Artz & Bugy

Büyük Ev Ablukada’nın Galvaniz Gelbiraz’ı olarak tanıdığımız Gülinler, Air Max Day özel programı “Gülinler On Air” ile Bartu Küçükçağlayan ve Mert Demir’i Hope Alkazar’da ağırladı. Ekibe gitarist olarak Büyük Ev Ablukada’nın başarılı gitaristi ve Gülinler’in ekip arkadaşı Mert Üçer eşlik etti. Gülinler’in hemen ardından, pek çok bağımsız müzisyene ilham olmuş Büyük Ev Ablukada Akustik konseriyle izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Gecenin finalinde ise Türkiye’de gelişen hip hop sahnesinin en önemli mimarlarından olan Artz & Bugy, Wunder’in ev sahipliğinde gerçekleşen after party ile Hope Alkazar’da katılımcılara müzik dolu anlar yaşattı.

Uberkuloz ile Nikeland Parkur Deneyimi

Air Max’in büyülü dünyası çocuklar için hazırlanmış özel programla Berk Keklik’in oluşturduğu Roblox Nikeland parkur deneyimi ile  kutlandı.

Detaylı bilgi için: hopealkazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir