HAFTASONU YASAKLARINDA EVDE YAPILACAKLAR LİSTESİ

Hazır sayamadığımız kadar gündür evdeyiz, bununla ilgili bir “günlük” yazısı olmazsa olmaz dedik. Evde oturmayı çok sevenler bile bu zorunlu evde kalma halinden bunalmış olabilir. Böyle durumlarda evde yapılabilecek aktivitelere bir kaç öneri getirmek ve karantina günlerindeki hayatımı da bir çizim ile sizlere aktarmak istedim. İllüstrasyonlar, bu günlerde hayatıma kattığım ve geliştirmeye devam ettiğim yeni bir yetenek oldu çünkü. Kendime zaman ayırırken yeteneklerimi de farkında vardığım bir dönemdeyim. Bunun dışında çizimden de anlaşıldığı üzere meditasyon, yoga ve sneaker araştırmaları arasında gidip geliyorum. Peki başka? Ben evde ne yapıyorum? Yemek sıranın başını çekiyor tabii. Öncelikle bol bol yemek yiyorum, bol bol yemek yapıyorum. Yemek yapmanın mediatif tarafını keşfediyorum. Bu kadar bol yemeğe egzersiz yapmak çok önemli.. Egzersiz… Bu konuyu ben şimdilik atlıyorum ama siz yapın olur mu? Yoga da bu noktada benim için yeterli bir egzersiz olarak kalsın.

Şimdi gelelim önerilerime; Başı Sneaker Şovları çekiyor. Derginin ilerleyen bölümlerinde yine “Öneri” başlığı altında sizlere detaylıca aktardım zaten bu bölümü. Bahsettiğim bu şovlar kesinlikle evde geçirdiğim zamanın büyük çoğunluğunu kaplıyor ve en eğlenceli aktivitelerin başında geliyor. “Eğlenirken öğreniyorum” klişesini tam anlamıyla yaşıyorum. Sneaker bilginizi geliştirmek veya sadece izleyecek bir şeyler arıyorsanız keşfetmeye değer.

İkinci olarak “Coursera” websitesi; çoğu kursunu ücretsiz olarak kullanıcılara açmış durumda. Eğer CV’nize yeni bir yetenek eklemek isterseniz doğru adres, veya sadece benim gibi bir şeyler öğrenmek için de girebilirsiniz. Ben MOMA’nın (New York’taki Modern Sanatlar Müzesi) online kurslarına katıldım. Fotoğrafçılıktan modaya, sanat tarihinden çizim tekniklerinin öğretimine kadar birçok online eğitim programı mevcut. Bunların yanı sıra Yale Üniversitesi gibi dünyanın birçok yerinden okulların hazırladığı online eğitim programlarının çoğu şu anda ücretsiz.

Online müzeler; çoğu insan bunları gezmeyi anlamsız buluyor. Bende sanat eserlerini fırça darbelerine kadar inceleyen biri olduğum için başta sıcak bakmamıştım. Ancak doğru açıdan baktığımızda evde otururken dünyadaki müzeleri gezebiliyor olmak büyük lüks. Louvre, Guggenheim, Vatican Müzeleri bir yana NASA’da Virginia ve Ohio’daki araştırma merkezlerini görsel tura açtı. Göz atmakta fayda var!

Son olarak; biz! Hazırladığımız sneaker, sokak giyimi, kültür, sanat ve daha birçok konu içeriği ile her ay sizlerle dergiyi buluşturmaya devam ediyoruz. Umarım siz de içeriklere göz atarken bizim hazırladığımız kadar zevk alıyorsunuzdur!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir