‘’FENDI x SKIMS’’ KAPSÜL KOLEKSİYON İŞ BİRLİĞİ

”FENDI ve SKIMS”, yaratıcı sınırları zorlamak ve geleneksel tasarım bakış açısına meydan okumak için tasarlanmış yeni, sınırlı sayıda kapsül koleksiyonunun bir parçası olarak güçlerini birleştirdi. Modern kadına cesur bir şekilde hitap eden Kim Jones ve Kim Kardashian West arasındaki iş birliği, 1979’da Karl Lagerfeld tarafından orijinal olarak sunulan ve ünlü tasarımcının top üstleri, cesur renkleri ve dar kuşakları sunduğu bir arşiv ile Fendi koleksiyonundan ilham alıyor.

Fendi kadın koleksiyonunun sanat yönetmeni Kim Jones yaptığı açıklamada , “İş birliği fikri, ekibim ve ben Roma’daki stüdyoda bir masanın etrafında otururken ortaya çıktı” dedi ve şöyle ekledi; “Birden tüm kadınlar sustu ve telefonlarına bakmaya başladılar. Neler olduğunu bilmiyordum ama yeni Skims koleksiyonunun lansmanını bekliyorlardı. O zaman ‘Birlikte bir şeyler yapalım’ diye düşündüm.” Skims’in kurucusu Kim Kardashian West ise, ”Hem Fendi hem de Skims birbirinden çok farklı, ancak eşit derecede güçlü bir kültürel güce sahip” ve “Sınırları zorlama, farklı düşünme ve geleneklere meydan okuma arzusunu paylaşıyoruz, bu yüzden bu koleksiyon üzerinde birlikte çalışmak için çok fazla ortak zemin bulduk.” diye ekledi. Ayrıca Kardashian West yaptığı açıklamada, “Fendi’nin lüksü ve kalitesiyle eşleştirilmiş Skims’e özgü kumaş ve uyum bazı insanlara beklenmedik gelebilir, ancak yaratıcı vizyonumuz ve hedeflerimiz arasındaki benzerlikler çok yakından uyumlu” ve işte “Beni heyecanlandıran da bu çekim.” dedi. 

Hibrit Fendi x Skims logosu, ters çevrilebilir, deriyi saran jarsede, trikoda kabartma olarak görünürken, iç çamaşırı ve çoraplarda ve aynı zamanda geri dönüştürülmüş naylondan yapılmış spor giyimde de yer alıyor. 9 Kasım 2021 satışa çıkan ‘’FENDI x SKIMS’’ kapsül koleksiyon dakikalar içinde 1 milyon dolar satış yaparak rekor kırdı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir