FACEBOOK KURUMSAL ADINI ‘META’ OLARAK DEĞİŞTİRDİ

Facebook, kurumsal adını Metaverse’ün kısaltması olan ‘META’ olarak değiştirdi. Bu durumun sosyal medyanın ötesinde sanal gerçeklik(VR) gibi alanlara genişletmek istediği için yaptığını söyledi. Ancak bu değişikliğin Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi bireysel platformlar için geçerli olmadığını sadece sahibi olduğu kurumsal şirket için geçerli olduğunu açıkladı.

Sanal bir konferansa verdiği demeçte, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Mevcut markanın ‘gelecek konusu bir yana, muhtemelen günümüzde yaptığımız her şeyi temsil edemezdi.’ O yüzden değişmesi gerektiğini söyledi. “Zamanla, bir metaverse şirketi olarak görülmemizi umuyorum ve çalışmalarımızı ve kimliğimizi inşa ettiğimiz şeye bağlamak istiyorum” dedi. Dışarıdan biri için Metaverse, VR’nin bir versiyonu gibi görünebilir, ancak bazı insanlar bunun internetin geleceği olabileceğine inanıyor. Bir meta veri tabanındaki insanlar bir bilgisayarda olmak yerine, her türlü dijital ortamı birbirine bağlayan sanal bir dünyaya girmek için bir kulaklık kullanabilirler. Sanal dünyanın iş, oyun ve konserlerden arkadaşlar ve aile ile sosyalleşmeye kadar neredeyse her şey için kullanılabileceği umulmakta diye ekledi.

Ayrıca 28 Ekim 2021 günü California, Menlo Park’taki genel merkezinde, “Beğen” logosunu mavi bir sonsuzluk şekliyle değiştiren yeni bir tabelayı tanıttı. Zuckerberg, yeni ismin zaman içinde kullanıcıların şirketin diğer hizmetlerini kullanmak için Facebook’u kullanması gerekmeyeceğini yansıttığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir