ÇİZGİLERLE SOKAK KÜLTÜRÜ

KÜLTÜRÜN INSAN BEDENINDE VÜCUT BULMUŞ HALI; SOKAK MODASI. “MODA INSANIN KENDINE YAKIŞANI GIYMESIDIR.” KLIŞESINI PEK DESTEKLEMESEK DE SOKAK MODASI KESINLIKLE KÜLTÜRLERIN FARKLI DILLERLE YANSIMASIDIR. FARKLI KÜLTÜRLER, FARKLI YORUMLAR, FARKLI SORULAR VE FARKLI CEVAPLAR.. YOLLARI BERLIN’DE KESIŞEN ÜÇ YAKIN ARKADAŞ; ALLIS, STINA VE BERK’E ÜÇ SORU SORDUK. SORULARIMIZA CEVAP OLARAK YAPTIKLARI ÇIZIMLERLE SOKAK MODASININ VE SNEAKERLARIN KENDI KÜLTÜRLERINE NASIL YANSIDIĞINI YORUMLADILAR.

Rüyalar gerçekte düşündüklerimizi yansıtır. Gördüğün son rüyada hangi ayakkabıyı giyiyordun?

Allis Bergstrand: “Ben Allis! Berlin’de yaşayan freelance bir grafik tasarımıcısıyım. Neredeyse beş yıldır Berlin’de yaşıyorum ve burayı çok seviyorum. Berlin’deki hayatımın çoğu, sevdiğim insanlarla vakit geçirirken aldiğim ilhamlarla yeni şeyler üreterek geçiyor. Berlin sokak modası zaman zaman klişeleşse de, Kimsenin tuhaf olduğunuzu düşünmeden dilediğinizi giyebildiğiniz harika bir yer.”

Sana ilham olan ve güçlü duygular uyandıran bir sneaker var mı?

Kristina Malmefjäll: “Merhaba! Ben Isveç’ten Kristina. Cümleye en çok sevdiğim üç şeyden bahsederek başlamak istiyorum; dans etmek, kısa öyküler yazmak ve kahvaltı etmek! Beş senedir Berlin’de yaşıyorum. Değerli zamanımı sevgili arkadaşlarımdan oluşan kolektif bir ekiple geçiriyorum. “Samsas” Adını verdiğimiz Bu ekiple birbirimize yeni şeyler öğretip, kreatif projeler üzerinde çalışıyoruz. Genel stilimi birkaç cümle ile aktarmam gerekirse; Sneakerlarımı takim elbise ve minik el çantaları ile kombinlemeyi çok seviyorum. Aynı zamanda etrafımdaki insanların giydiği büyük sneakerlar ve deri ceketler oldukça dikkatimi çekiyor.”

Kendini üç yıl sonra hangi sneaker modelini giyerken hayal ediyorsun?

Berk Karaoğlu: “Ben Berk! Berlin’de eğitimimi tamamladıktan sonra sosyal medya ağırlıklı freelance Sanat Direktörü olarak çalışıyorum. Aynı zamanda MIDSOLE MAG’in de sanat direktörlüğünü yapıyorum. Beş yıldır Berlin’de yaşıyorum. Berlin’i açıklamam gerekirse; Tam bir “Love And Hate” ilişkisi, sizi göklere çıkarırken bir anda dibi görebileceğiniz duygusal bir ilişki.. Buradaki sokak modasında en sevdiğim şey insanların kendilerini tarzlarıyla özgürce ifade edebilmesi. Gece Hayatı ve şehrin griliğinden etkilenirken kendinize özgü stilinizi özgürce yorumlayabildiğiniz bir şehir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir