BURBERRY, GÜNEY KORE’DE TOPOGRAFİK AYNALI POP-UP MAĞAZASINI TANITTI

İngiliz lüks moda evi Burberry, Güney Kore’nin Jeju adasındaki pop-up mağazası için topografik aynalı bir heykel yarattı. Dalgalı parıltı ve yüzeylerle profillenen mağaza, çevresindeki dağları yansıtan topografik bir yapı oluşturuyor. Markanın yeni dış giyim koleksiyonu için oluşturulan mağaza, temelinde bulunduğu Hallasan dağının şeklini yansıtıyor. Mağaza, doğanın teknoloji ve sanatla birleştiği geçici bir destinasyon olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca mağaza, Burberry’nin yeni dış giyim koleksiyonunu sergileyen dünya çapındaki “The Imagined Landscapes” pop-up’larının bir parçası olarak oluşturuldu. Moda evinin mini aynalı dağı, Güney Kore’de ilk kez inşa edilen planlı küresel pop-up serisinin bir parçası olan ilk mağaza. Marka, haritalardan ilham alan mimari kontur çizgileriyle şekillendirilmiş, peyzajdan yükselen, teknoloji, sanat ve mimarinin çarpıştığı bir alan yaratmak istedi. Polikarbonat ayna malzemeden yapılmış reflektif cephesi sayesinde mağaza, alışılmışın dışında ve göz alıcı bir etki sunduğu için ziyaretçilerin ilgisini uzaktan çekiyor.

Ziyaretçiler içeriye adım attıklarında ‘’Maotik, Cao Yuxi ve Lia Jiayu’’  gibi dijital sanatçıların eserleriyle karşılaşıyorlar, sanatçılar dijital odalarda ziyaretçiler için sürükleyici, etkileşimli sanal dünyalar yaratıyor. Dijital odalar, üç sanatçının interaktif sinematik projelerine bağlı olarak değişen farklı renk, desen ve yansımalarla donatılmış. 

Bina genelindeki bu büyüleyici deneyimin yanı sıra ziyaretçiler, mağazadan kısa bir yürüyüş mesafesinde ayrı bir binada, İngiliz markasının estetik özelliklerini içeren ve yerel mutfağın güzelliklerini sunan bir Thomas’s Cafe ile karşılaşırlar. Mağazanın bir diğer önemli özelliği ise içeriden merdivenlerle ulaşılabilen seyir terası. Ziyaretçiler seyir terasına çıkabilir ve çevredeki dağların manzarasının keyfini çıkarabilirler. Burberry, kar amacı gütmeyen ‘’Jeju Olle Vakfı’’ ile ortaklaşa bir ada koruma programının parçası olduğunu da duyurdu. Ayrıca marka, binanın atık kullanımının çevresel etkisini azaltmak için çaba gösterecek. Burberry, benzer bir sürükleyici “Hayal Edilen Manzaralar” sergisini Şanghay’da kurmayı planlıyor. Halka açık olan ‘’Imagined Landscapes’’ adındaki binası, 12 Aralık 2021’e kadar ziyaret edilebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir