‘BLACK PANTHER II: WAKANDA FOREVER’ DEVAM FİLMİ İLE DÖNÜYOR

‘Black Panther’ 2018 yılı Şubat ayında vizyona girmesinden bu yana dünya çapında 1.34 milyar dolar gelir elde ederek Marvel’in tüm zamanların ‘Yenilmezler’ filmi dışındaki en yüksek hasılat yapan filmi haline geldi. Ayrıca Akademi Ödüllerinde film, En İyi Film dahil olmak üzere 7 dalda aday gösterilmişti ve Kostüm Tasarımı ve Yapım Tasarımı ile de Oscar kazanmıştı.

Devam filmi niteliğinde olan ‘Black Panther II : Wakanda Forever’ filminin 8 Temmuz 2022 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Kadro henüz onaylanmasa da çoğu oyuncunun geri döneceğini duyurdular. 

Boseman’ın vefatından aylar sonra Disney, “Chadwick Boseman’ın mirasını ve T’Challa tasvirini onurlandıran MarvelStudios da, karakteri yeniden canlandırmayacak veya dijital olarak yansıtılmayacak ancak ilk filmde tanıtılan zengin karakterlerle Wakanda dünyasını keşfedecek’ sözlerini dile getirdi.

Lupita Nyong’o’yu Nakia olarak,  Danai Gurira’yı Okoye olarak, Letitia Wright’ı Shuri olarak, Angela Bassett’i Queen Ramonda olarak , Winston Duke’u M’Baku olarak ve W’Kabi olarak Daniel Kaluuya ve Martin Freeman ise CIA ajanı Everett K. Ross rolünde göreceğiz.

Ryan Coogler ise ‘Black Panther II: Wakanda Forever’ devam filminin yönetmen koltuğuna tekrar oturacağını doğrulamıştı.

Filmin çekimlerine Atlanta, Georgia’daki Pinewood Stüdyolarında 29 Haziran’da başladı. Çekimlerine Mart 2021’de başlanması planlanıyordu ancak Boseman ölümünden sonra planlarda değişiklikler oldu. Oyuncular da Boseman’ın mirasını sürdüreceklerini dile getirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir