78.VENEDİK FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

İtalya’da 1-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve  bu yıl 78’incisi  düzenlenen Uluslararası Venedik Film Festivali, yönetmenliğini İspanyol yönetmen Pedro Almadovar’ın yaptığı ‘Parallel Mothers’ filminin gösterimi ile başladı.

Festivalin Ana Yarışma jürisinde, juri başkanı olan usta yönetmen Bong Joon-ho ile beraber son dönemde Nomadland filminin başarısı ile adından söz ettiren Chloé Zhao, ‘Benedetta’ filminin başrol oyuncusu Virginie Efira, Emmy adalığı olan Cynthia Erivo, Alexander Nanu, Sarah Gadon ve Saverio Costanzo da yer alıyor.

Venedik şehrinin Lido Yarımadası’nda düzenlenen festivalin geleneksel kırmızı halı geçişini ‘Parallel Mothers’ filminin İspanyol yönetmeni Pedro Almadovar ile başrol oyuncuları; Penelope Cruz, Milena Smit ile birlikte yaptılar.

Festivalde dünya prömiyeri yapılan ‘Parallel Mothers’ filmi, aynı gün doğum yapan iki anne ve paralellik gösteren hayatlarını konu alıyor.

Açılış gecesinde, Oscar ödüllü İtalyan aktör Robert Benigni ve Amerikalı kadın oyuncu Jamie Lee Curtis’e Yaşam Boyu Onur Ödülü olan ‘Altın Aslan Özel Ödülü’ takdim edildi. 

78.Venedik Film Festivali, 11 Eylül Cumartesi gecesi yapılacak olan ödül gecesi ve ‘Altın Aslan’ ödülünün sahibini bulmasıyla sona erecek.

Bu yıl Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan Ödülü için 21 film yarışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir