LES BENJAMINS COLLEGE DROP

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası LES BENJAMINS, okulların açılması ile birlikte 90’ların rahat, gençlik filmlerinin estetiğinden ilham aldığı College kapsül koleksiyonunda, her zaman olduğu gibi alt kültürler ve hikayelerin birleştiği tasarımlarını sunuyor.

Geleneksel kolej giyiminin dokularından, renk paletlerinden ve tasarım kodlarından sıyrılarak, baskılar ve nakışlar, triko, sweatshirt, beyzbol şapkası ve eşofmanlarda görünen imza LES BENJAMINS logosu ile, LES BENJAMINS College kapsül koleksiyonu üniforma benzeri bir yorum yansıtıyor.

Turkuvazdan orman yeşiline kadar uzanan bir renk paletinin yanı sıra bordo, gri ve siyahın da bulunduğu kontrast kollara sahip kolej ceketlerine işlenen ‘LB’ özel logosu ve “İstanbul’un en iyisi… 2011’den beri uçan halılar.” mottosu göze çarpıyor. Hem rahat hem de şık koleksiyonda yer alan denim, biker şortlar, polo tişörtler ve trikolar, geleneksel kolej tarzına bir saygı duruşu niteliğinde.

Les Benjamins College kapsül koleksiyonu 22 Eylül Perşembe günü itibariyle Les Benjamins Nişantaşı, Akasya AVM, Bağdat Caddesi mağazalarında ve www.lesbenjamins.com ‘da satışta.

CREDITS
Talents: @tolunayugurlukaya , @melissarii
Creative Direction: @midsolemag
Photography: @baturalpyilmaz_