LEGO, ‘MONA LISA’ VE NOTRE DAME SETLERİ İLE TARİHE ‘OUI’ DİYOR

LEGO Mona Lisa seti, Leonardo da Vinci’nin ikonik tablosunu çarpıcı detaylarla yeniden oluşturma imkanı sunuyor. 1.503 parçadan oluşan bu set, da Vinci’nin orijinal renklerini doğru bir şekilde yeniden üretmek için yeni renk tonlarını tanıtıyor. Ayrıca, bitmiş başyapıtı duvara asmak için mükemmel olan çıkarılabilir bir davul cilalı altın çerçeve ile birlikte geliyor.

Mimari harikalardan etkilenenler için LEGO Mimarlık Notre-Dame de Paris seti, dünyanın en ünlü katedrallerinden birinin kapsamlı bir keşfi sunuyor. 4.383 parçadan oluşan bu model, Notre-Dame’ın 1163 yılında inşasından Viollet-le-Duc tarafından 19. yüzyılda yeniden tasarlanmasına kadar mimari yolculuğunu izliyor. Set, içerideki ikonik gül pencereleri ve gotik kemerler de dahil olmak üzere karmaşık iç detayları hayranlıkla izlemek için çıkarılabilir bir çatıya sahip.

Her iki set de şu anda sadece LEGO’nun web sitesinde ön siparişle sunulmaktadır. LEGO Sanat Mona Lisa setinin fiyatı 100 ABD doları ve 1 Ekim’de piyasaya sürülecek. LEGO Mimarlık Notre-Dame de Paris seti ise 230 ABD doları fiyatla ve 1 Haziran’dan itibaren satışa sunulacak.