ABU DHABI DÜNYANIN İLK ESPOR ADASINI YAPIYOR


Birleşik Arap Emirlikleri, True Gamers tarafından Abu Dabi’de dünyanın ilk eSpor adasının geliştirilmesi gibi çığır açan girişimlerle eSpor endüstrisini ileriye taşımaya devam ediyor. Bu iddialı girişim, Birleşik Arap Emirlikleri’nin, hem bölgesel yeteneklere hem de uluslararası yıldızlara hitap eden eSpor oyunları için öncelikli bir hedef haline gelme taahhüdünü vurguluyor.

Orta Doğu nüfusunun %60’ından fazlasının oyun oynadığı göz önüne alındığında, True Gamers’ın Abu Dabi’ye 280 milyon dolarlık bir yatırım yapması, bölgenin eSpor’un potansiyelini ve bu hızla büyüyen pazardan faydalanma isteğini net bir şekilde gösteriyor.

Al Bandar ve Al Dana gelişmeleri arasında bulunan Al Raha plajı boyunca konumlandırılan eSpor adası, tamamlandığında milyar dolarlık bir anıt haline gelmeye aday nitelikte. Lüks bir otel, turnuva mekanları, GG Bootcamp gibi profesyonel eğitim tesisleri ve içerik oluşturma alanları gibi oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi olanak sunulacak olan ada da aynı zamanda; oyuncuların optimal performansı sağlamak için son teknoloji oyun bilgisayarları, analitik araçlar ve ayrılmış dinlenme alanları bulunacak. Bunların yanı sıra, oyuncuların fiziksel ve zihinsel sağlıklarını desteklemek için kapsamlı bir beslenme programına erişimleri olacaktır.

True Gamers’ın CEO’su ve kurucu ortağı Anton Vasilenko, projenin başarısını sağlamak için yapılan kapsamlı pazar analizini vurguladı. MENA bölgesinin eSpor manzarasına ve küresel endüstrinin büyüme eğilimine dair bilgilere dayanarak, True Gamers, dünyanın önde gelen eSpor destinasyonunu kurma vizyonunu gerçekleştirmeye hazır.

eSpor adası gibi girişimlerle öncülük ederek, Orta Doğu, hem yerel yetenekleri hem de uluslararası iş birliğini teşvik ederek, küresel eSpor arenasında önemli bir oyuncu olduğunu teyit ediyor.