LES BENJAMINS YENİ S/S 24 ‘KISMET VOYAGE EAST TO WEST’ KOLEKSİYONUNU TANITIYOR

Bünyamin Aydın tarafından kurulan İstanbul merkezli gelişmiş modern sokak giyim markası Les Benjamins S/S 24 koleksiyonunu tanıttı. Yeni koleksiyon ilhamını Türkiye’nin zengin kültür mirasından alarak rahatlık, fütürizm, miras ve işlevselliği bir araya getirerek  sınırları zorlayan bir çeşitlilik yaratıyor.

‘Doğu’dan Batı’ya Kısmet Yolculuğu’ adını taşıyan yeni koleksiyon yelkenli gemiyle dünyayı dolaşan ilk Türk amatör denizci Sadun Boro’ya övgüde bulunuyor. Sadun Boro’nun yolculuğundan esinlenerek adını çok sevdiği yelkenli teknesi ‘Kısmet-Fortune’dan alan koleksiyon, ünlü denizcinin yüksek performansı, güçlü yelken kabiliyeti ve en iyisi olma çabasını yansıtıyor.

Tıpkı Boro’nun efsanevi yolculuğu gibi, Les Benjamins’in yeni koleksiyonu da Doğu’dan Batı’ya dünya turu yapıyor ve giyenleri yarışın başlangıcından beklenen final ödül törenine kadar benzersiz bir yolculuğa çıkarıyor. Koleksiyon, avangart parçalarla denizcilikle ilgili detayları ve dikişleri birleştiren bir dizi öğe içeriyor, gelecekçi dokunuşları yıpranmış, nostaljik bir estetikle harmanlıyor.

Yeni S/S 24 koleksiyonunun ilk kısmında yelkenin kendisinden ilham alan koleksiyonda hafif naylon kumaşlar, yıpranmış deriler, denim tonları ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılıyor. Halat detayları, el yapımı makrome ve modern kesimlerin bulunduğu koleksiyonun ilham kaynakları arasında vintage yağlı boya afişleri ve yelken işe alım reklamları olması koleksiyona eğlenceli ve ilgi çekici bir ruh katmış oluyor.

İpek, terzilik kumaşları ve yapılandırılmış şekillerin yer verildiği Kismet Voyage East to West’in ikinci bölümü efsanevi yelkenlilerin yıldızlı ihtişamına bir övgü niteliğinde yaratılıyor. Özel dikim takımlar ve çok katmanlı siluetler koleksiyonu dengeleyerek, canlı renk paleti deniz hayatının ve okyanusun kendisinin zengin dünyasına gönderme yapıyor.  Sadun Boro ve onun kişisel terzilik ve moda tutkusundan ilham alan tasarımlarda 60’ların serif tasarımları gibi nostaljik yazı tipleri ve Morse kodundan ilham alan etkili baskılar bulunuyor. Gelişmiş, dokuma etiketler, metal marka öğeleri ve Les Benjamins’in imza üç renkli baskılarına da S/S 24 koleksiyonu boyunca yer veriliyor .

Les Benjamins Kismet Voyage East to West şimdi online websitesi ve mağazalarda satışta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir