LACOSTE FW24: MODERNİTE VE MİRASA SAYGI

Pelagia Kolotouros’un Lacoste Sonbahar/Kış 2024 koleksiyonu, markanın kurucusu ve tenis şampiyonu René Lacoste’un mirasına derinlemesine saygı gösteriyor. Koleksiyon, tenis kültüründen ve 1920’lerin canlı Fransız sanat ve moda sahnesinden ilham alıyor. Klasik unsurları çağdaş bir dokunuşla birleştirerek, zamansız ve modern parçalar ortaya çıkıyor.

Koleksiyon, klasik, şık ve rahat stillerin spor detaylarla harmanlandığı ve bol miktarda kırışıklıkların bulunduğu bir karışımdan oluşuyor. Dikkat çeken bir özellik ise rüzgarlık esintili elbise ve üstlerin işlevsel tarzda sunulması; bu parçalar, krem ve siyah renk bloklarıyla karakterize edilmiş.

Markanın ikonik yeşil tonu koleksiyonda hafifçe yer alsa da, bordo, siyah, krem ve pas portakalı gibi diğer renkler paletleri domine ediyor. Lacoste’un ünlü timsah motifine; kemer tokalarından jacquard desenlere ve ipekli giysilerde allover baskılara kadar çeşitli parçalarda rastlanıyor.

Ayrıca, koleksiyon, Lacoste’un ikonik kazaklarını süper uzun örgü elbiseler ve preppy hot pants’lerle eşleştirilmiş koordinatlar olarak yeniden hayal ediyor; bu, markanın miras parçalarına taze bir bakış sunarak modern izleyicilerle rezonans sağlayacak.